Online workshop pre portugalských študentov

Dlhodobá spolupráca Katedry anglistiky a amerikanistiky (KAaA) a Katedry romanistiky (Krom) FF UKF s Madeirskou univerzitou vo Funchale (Portugalsko) pokračuje aj v podmienkach pandémie ochorenia COVID-19. Spoluprácu s uvedenou univerzitou začali pred viac ako desaťročím prof. Zdenka Gadušová (KAaA) a doc. Eva Švarbová (Krom), ktoré mali v rámci vyučovacích mobilít programu Erasmus+ v priebehu tohto desaťročia na Madeirskej univerzite niekoľko desiatok hodín prednášok. Okrem vzájomnej pedagogickej činnosti pedagógov UKF a UM bola spolupráca realizovaná aj v projektovej oblasti (podaný projekt APVV v rámci bilaterálnej výzvy APVV SK-PT) a vo vedeckej oblasti – doc. Alcina Sousa posudzovala práce doktorandov na Katedre lingvodidaktiky a kultúrnych štúdií PF UKF, a v rámci študijných pobytov študentov magisterského a doktorandského štúdia. Uviesť treba aj to, že mobility či už učiteľov, alebo študentov sa realizovali obojsmerne.
Na základe úspešne realizovaného prezenčného workshopu s názvom METHODOLOGY OF TEACHING ENGLISH TO YOUNG LEARNERS na Madeirskej univerzite v apríli 2016 v kooperácii prof. Zdenky Gadušovej s partnermi z Juhočeskej univerzity v Českých Budejoviciach bola v aktuálnom akademickom roku prof. Gadušová opätovne oslovená doc. Alcinou Sousa, aby tento workshop zopakovala v online podobe pre študentov magisterského štúdia Madeirskej univerzity a kolegov z univerzít v Evore (PT), Katoviciach (PL) a Alba Iulii (RO). Workshop bol s veľmi pozitívnym ohlasom od poslucháčov uskutočnený v dňoch 15. a 20. apríla 2021.
prednaska Madeira Gadusova
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF