Projekt MENTRA úspešne napreduje

V piatok 16. apríla 2021 sa uskutočnilo druhé nadnárodné stretnutie riešiteľov projektu Erasmus+ 2020-1-SK01-KA201-078250 Mentor Training (MENTRA), ktorého hlavným riešiteľom je UKF v Nitre. Zodpovednou riešiteľkou tohto významného medzinárodného projektu je prof. PaedDr. Zdenka Gadušová, CSc., z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UKF. Spoluriešitelia zo 6 univerzít v 4 krajinách sa stretli, aby posúdili prvý výstup projektu – Kurikulum pre ďalšie vzdelávanie cvičných a uvádzajúcich učiteľov.
mentra3
Ide o spoločný výstup všetkých partnerov, ktorého finálnu podobu vypracoval tím z Univerzity J. Selyeho v Komárne pod vedením doc. Kingy Horvath, dekanky Pedagogickej Fakulty UJS. V ďalšej etape projektu na základe vypracovaného kurikula jednotliví partneri vytvoria vzdelávacie materiály, ktoré bude možné použiť priamo vo vzdelávacích kurzoch pre uvedenú cieľovú skupinu učiteľov. Všetky materiály sú spracovávané v piatich jazykoch – v anglickom jazyku a štyroch národných jazykoch (slovenčina, čeština, maďarčina a srbčina).
Druhé nadnárodné stretnutie pripravil v on-line podobe riešiteľský tím z partnerskej Univerzity v Novom Sade (Srbsko) pod vedením Branky Radulovič z Katedry fyziky FPV UNS. Stretnutia sa zúčastnilo spolu 17 riešiteľov projektu. Napriek mimoriadnej situácii s pandémiou ochorenia COVID-19 partneri projektu úzko spolupracujú na riešení úloh, ktoré si predsavzali a riešenie projektu úspešne napreduje.
mentra  mentra2
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF