L3-banner-media

V projekte skĺbili príjemné s užitočným

Aj tento rok dostali študenti marketingovej komunikácie a reklamy za úlohu zviditeľniť svoju katedru (KMKaR). Pod vedením Mgr. Györgyi Jankovej, PhD., sa v druhom ročníku študentom ponúka možnosť tímovej spolupráce na triednom projekte. Jeho cieľom je vymyslieť a zrealizovať plán, ako dostať KMKaR do povedomia potenciálnych záujemcov o tento odbor, ale aj širokej verejnosti, a to ešte pred podaním prihlášok na vysokú školu. Propagovať sme sa rozhodli cez populárne sociálne siete – Instagram, TikTok a YouTube, a pri tom sme sa ešte aj zabavili. Zháňali sme sponzorov, vymýšľali nápady grafického dizajnu stránky, vtipné memečka, vyskúšali si, aké je to moderovať rozhovor s Mišom Sabom na instagramových livestreamoch. Tie sú uložené na našom kmkar.real profile.
Naším sloganom bolo „Nereálne neexistuje“, preto sa súťažilo aj o „nereálne“ ceny ako bitcoin v hodnote 50 € a oblečenie vyrábané našimi spolužiakmi, ktorí robia, čo ich naozaj baví. Účasť v súťaži bola vysoká, rovnako ako aj naše čísla. TikTokové video, do ktorého sa zapojila aj naša vyučujúca, malo cez 18 000 videní na Tiktoku, skoro 4000 na Instagrame a ostatné tiež nezaostávali. Tým sa len potvrdilo, aké sú sociálne siete silné.
kmkar real foto  kmkar real
Podporiť myšlienku informačného charakteru sociálnych sietí sme sa rozhodli aj pomocou livestreamov s odborníkmi vo svojom obore, s ktorými sme sa porozprávali aj o marketingu, no najmä o oblastiach z ich sféry. Vypočuli sme si Michala Saba, ktorého snáď predstavovať nemusím, a ktorý bol zároveň jediným mužom na našich streamoch. O dievčenských veciach sme sa rozprávali s influencerkou Rachel Karnižovou, naše pozvanie prijala aj Miška Kertészová. Tá nám porozprávala, aké je to pracovať v rádiu, čo všetko to obnáša a čo vďaka tomu zažila. Veľmi príjemný rozhovor, ktorý by si mala vypočuť každá žena, nám dala Katarína Baniariová. Tému kreatívy na sociálnych sieťach a zdravej stravy sme prebrali so Simonou Malkovou. Na záver sa k nám v poslednom streame o štúdiu na našej škole prišla porozprávať naša profesorka Mgr. Györgyi Janková , PhD., ktorá to celé začala.
Všetkým zúčastneným ďakujeme a veríme, že sa náš projekt páčil a že sme niečím našej katedre pomohli.
kmkar real projekt
Text a foto: Sandra Burdová, FF – študentka 2. ročníka bakalárskeho stupňa na KMKaR
 
Uverejnené: 11. mája 2021

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
E-schránka: ico://sk/00157716 
 
fb ikona  icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web      logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male dnes24 cmyk
logo NISYS nove