Študenti si „potrápili“ mozog aj telo

Koncept Nitrianskych univerzitných dní sa niesol v podobe, akú ste mohli vidieť na jeseň, keď pre vás organizátori pripravili Študentské dni nitrianskych univerzít. Aj počas NUD 2021 pripravil Študentský parlament v spolupráci so Študentským centrom UKF dva týždne venované diskusiám, preverovaniu všeobecného prehľadu, ale aj zábave. Prvý týždeň sa niesol v téme športu, klasického, ale aj takého, ktorý zatiaľ v slovenskom povedomí nie je príliš známy – e-športu. Počas druhého týždňa boli na programe kvízy.
V rámci týždňa s názvom Šport (ne)obyčajne sa od pondelka 26. apríla do štvrtka 30. apríla 2021 konali na Instagrame Študentského parlamentu UKF diskusie. Týždeň odštartovala diskusia o vplyve pandémie na hokej, o ktorom porozprávali hostia Miloš Kelemen, Samuel Matúš a Mgr. Martin Uhnák, MBA. Utorková diskusia s olympionikom Matejom Tóthom ponúkla pohľad na to, ako sa on sám dostal k športu a ako k nemu priviesť deti a mladých ľudí. Hosťami stredajšej diskusie boli Ing. Anton Cvik a Daniel Ürge, ktorí predstavili organizáciu e-športu na Slovensku a vo štvrtok o e-športe ako práci porozprával Ing. Michal Horník. V piatok podujatia uzavrelo online cvičenie so študentkou Barbarou Annou Kročilovou.
NUD Sport neobycajne
Týždeň od 3. do 7. mája bol venovaný overovaniu všeobecného prehľadu a zábave. Kvízy mohli záujemcovia absolvovať v troch jazykoch – slovenskom, maďarskom a ruskom. Témy boli rôzne – od olympijských hier cez planétu Zem až po jedlo a ľudské telo. V spolupráci so Slovenskými elektrárňami sa konal kvíz s názvom Aká je naša uhlíková stopa?, v ktorom študenti súťažili o tablet. Rozhovor s víťazkou Natáliou Sýkorovou, študentkou Katedry manažmentu kultúry a turizmu FF UKF, si môžete prečítať na webe Energolandu. „Potrápenie“ mozgu výborne doplnili online koncerty v podaní dídžejského dua MALALATA a kapely HEĽENINE OČI.
Podľa slov predsedníčky Študentského parlamentu UKF, Bc. Lucie Spodniakovej, im termín úplne neprial, no na podujatiach si dali záležať. „Myslím, že sme urobili všetko preto, aby boli podujatia kvalitné, no čo nás trochu mrzí je, že účasť bola nižšia, ako napríklad pri jesenných Študentských dňoch nitrianskych univerzít. Mám pocit, že to bolo spôsobené tým, že sa NUD konali v čase, keď sa začali uvoľňovať opatrenia a študenti práve odišli od obrazoviek a vybehli konečne von.“
Napriek tomu majú podujatia stovky vzhliadnutí na Instagrame, kde si ich stále môžete pozrieť.
Text: Bc. Lucia Spodniaková – predsedníčka ŠP UKF, Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD., R – Študentské centrum

Uverejnené: 12. mája 2021