Doktorandky UKF úspešné na Scientia movens 2021

Študentky doktorandského štúdia vo vedách o športe z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF Mgr. Monika Czaková a Mgr. Alexandra Veis sa 25. mája 2021 zúčastnili medzinárodnej študentskej vedeckej konferencie SCIENTIA MOVENS 2021, ktorú zorganizovala v online prostredí Fakulta tělesné výchovy a sportu UK v Prahe. Obe sa v silnej konkurencii nestratili, nadviazali spoluprácu v projektoch v oblasti zdravotnej telesnej výchovy a úspešne odprezentovali príspevky vo svojich sekciách.
prts z konf
V anglickej sekcii reprezentovala UKF interná doktorandka Mgr. Monika Czaková s príspevkom Relationship between karate agility and kumite (školiteľ: doc. PaedDr. Jaroslav Brodáni, PhD.), kde v silnej konkurencii zahraničných študentov zo Spojených štátov amerických, Kanady, Japonska a Afriky obsadila 1. miesto. V sekcii aplikované pohybové aktivity nás reprezentovala Mgr. Alexandra Veis s príspevkom Možnosti ovplyvňovania hyperkyfózy u detí na 1. stupni ZŠ (školiteľ: doc. PaedDr. Janka Kanásová, PhD.). Vybrané excelentné prezentácie boli odporučené na uverejnenie v odbornom časopise Česká Kinantropológia.
Monika Czakova
Obom zúčastneným gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu univerzity, fakulty a katedry.

Text: doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD. – vedúca Katedry telesnej výchovy a športu PF

Uverejnené: 26. mája 2021