L3-banner-media

Striebro z medzinárodného mítingu P-T-S

Študentka UKF Emma Zapletalová skončila na prestížnom mítingu P-T-S (Pravda-Televízia-Slovnaft), ktorý sa konal 2. júna 2021 v Šamoríne, v behu na 400 m prekážok na druhom mieste. Predbehla ju len britka Jessica Turnerová, ktorá časom 54,89 vytvorila rekord štadióna a zaradila sa na piate miesto v historických tabuľkách P-T-S. Emma do cieľa dobehla v čase 55,45, ktorý je jej druhým najlepším v kariére a zároveň druhým najlepším časom v historických tabuľkách Slovenska.
Radosť z dobrého výkonu bola zmiešaná s miernym sklamaním, keďže zverenkyni Petra Žňavu, absolventa našej univerzity, ušiel limit na Letné olympijské hry 2021 v Tokiu len o 5 stotín. „S výkonom som zdravo nespokojná. Mrzí ma 5 stotín od limitu na OH, ale výkon ako taký je fajn. Verím však, že to postupne pôjde dole,” zhodnotila 21-ročná atlétka, ktorá mala z behu v Šamoríne dobrý pocit. „Úvod som rozbehla opatrnejšie, na 7. prekážke som zaváhala a šla o krok navyše, čo ma stálo viac ako tých 5 stotin, ktoré mi chýbali. Bežalo sa mi však super, som rada, že mi záverečné dve prekážky vyšli bez problémov a opäť som sa dostala pod 56 sekúnd.”
Tréner Peter Žňava verí, že Emma drobné chyby odstráni a opäť sa posunie vpred. „Priznám sa 0,05’ ma trošku mrzí. Takých 5-stotinových chybičiek by som narátal množstvo. Boli tam však aj dve kľúčovejšie, ktoré Emmu obrali o omnoho viac, ako o tých pár stotín. Spravila však veľa vecí lepšie ako na nedávnom mítingu v Ostrave. Verím, že v nedeľu v Hengele sa opäť skoncentruje a podá lepší výkon ako včera.”
Emma Zapletalova PTS
Foto: Fotošport – Pavol Uhrin
Práve skoncentrovať sa a správne nastaviť myseľ nie je vždy jednoduché a každému vyhovuje čosi iné. Čo najlepšie funguje v Emminom prípade? „Pred pretekmi mi najviac pomáha, keď som dobre nastavená – v pokoji a bez nejakých obáv z pretekov. Snažím sa byť v prítomnosti, zhlboka dýcham, vizualizujem si preteky a čo mám ako počas nich spraviť,” prezradila slovenská rekordérka.
Veríme, že sa Emma správne naladí aj v najbližších dňoch. Ako spomenul tréner Peter Žňava, úspešná prekážkarka sa predstaví 6. júna 2021 v holandskom meste Hengelo na mítingu v rámci seriálu Continental Tour Gold. Držíme palce.
Emma preky PTS
Foto: Pravda – Ľuboš Pilc
 
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
 
Uverejnené: 3. júna 2021

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo