L3-banner-media

AN 2021: Folklórne súbory sa tešia na svojich divákov

Slovensko, Česko, Maďarsko a Rusko. Vysokoškolské folklórne súbory z týchto krajín zabojujú o cenu Laureáta festivalu Akademická Nitra 2021, získať môžu aj ďalšie špeciálne ocenenia. Víťaz si okrem iného odnesie tradičnú festivalovú cenu – ozembuch z dielne hudobníka, výrobcu hudobných nástrojov, zberateľa, básnika a prozaika Róberta Žilíka.
AN 2016 5
Porotcovia hodnotia súťažné choreografie (zaslané vo forme videí) týchto folklórnych súborov: Aurora Borealis (Herzen State Pedagogical University v St. Petersburgu), Borievka (Technická univerzita v Košiciach), Corvinus (Univerzita Corvinus v Budapešti), Čebrať (Katolícka univerzita v Ružomberku), Ekonóm (Ekonomická univerzita v Bratislave), Gaudeamus (Vysoká škola ekonomická v Prahe), Gymnik (Univerzita Komenského v Bratislave), Hornád (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach), Mladosť (Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici), Poľana (Technická univerzita vo Zvolene), Ponitran (Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre), Stavbár (Žilinská univerzita v Žiline), Technik (Slovenská technická univerzita v Bratislave), Torysa (Prešovská univerzita v Prešove), Trnafčan (Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave) a Zobor (Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre). Dva súťažné večery zostavené okrem iného aj zo súťažných choreografií folklórnych súborov sa online uskutočnia 6. a 7. júla.
AN 2016 7
Súťažiace súbory sa už tešia na svojich divákov a fanúšikov, pripravili si pre nich krátke video pozdravy. Všetkým držíme palce a tešíme sa na stretnutie v online priestore, na webe Akademickej Nitry 2021, na sociálnych sieťach a s niektorými súbormi aj naživo – 5. júla od 17. h na Svätoplukovom námestí počas Galaprogramu, ktorý je súčasťou mestských slávností Nitra, milá Nitra.
logo AN FPU cierne
Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto (zábery z minulého ročníka AN 2016): Lubo Balko, R – Oddelnie médií
 
Uverejnené: 11. júna 2021

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo