Spolupráca s univerzitami v Českej republike

Prorektorka pre medzinárodné vzťahy, Dr. Martina Pavlíková, absolvovala 24. a 25. júna 2021 dve pracovné návštevy na vysokých školách v Českej republike. Prvou bolo stretnutie na Slezskej univerzite v Opave s vedúcou oddelenia pre medzinárodné vzťahy a Erasmus+ koordinátorkou, Ing. Petrou Skoumalovou, ktorá pri rokovaní zastupovala pána prorektora, prof. RNDr. Miroslava Engliša, DrSc. Predmetom rokovania bola spolupráca medzi univerzitami a zdieľanie informácií a skúseností v rámci projektu Erasmus+.
navstevy Opava
Druhou vysokou školou bola Vysoká škola aplikované psychologie, kde sa Dr. Martina Pavlíková zúčastnila ako čestný hosť v zastúpení rektora UKF, prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., na slávnostnej promócii študentov v krásnom prostredí sakrálnej stavby Kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí. Súčasťou promócie bol hudobný prednes najznámejšej organovej skladby Johanna Sebastiana Bacha Toccata a fuga d-moll. Na promócii prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF pozdravila všetkých prítomných a popriala absolventom veľa ďalších úspechov.
navstevy CR
Po slávnostnej promócii študentov prorektorka, Dr. Martina Pavlíková, rokovala s rektorom vysokej školy, Dr. Štefanom Medzihorským, prorektormi, Ing. Irenou Konečnou a doc. Patrikom Maturkaničom, o vzájomnej spolupráci a možnosti stáže, praxe pre študentov a pedagógov z našej univerzity. Na stretnutí bol prítomný aj zástupca starostu, p. Martin Pála, ktorý srdečne pozval študentov a pedagógov UKF na návštevu historických a kultúrnych pamiatok mesta Terezín.
Na záver pracovného pobytu Dr. Pavlíková prijala pozvanie prorektora pre medzinárodné vzťahy VŠAP, doc. Maturkaniča, na návštevu Památníku Terezín, bývalého koncentračného tábora, ktorého návšteva zanechala hlboký dojem ohľadom nezabudnuteľnej skúsenosti ľudského utrpenia.
Text: Mgr. Michaela Ivaničová, R – Oddelenie pre medzinárodné vzťahy
Foto: archív Dr. Martiny Pavlíkovej