L3-banner-media

Študentky pomáhajú v rámci Grow with Google

Lucia a Paulína sú študentkami tretieho ročníka FF UKF odboru marketingová komunikácia a reklama. Sú aktívne a venujú sa viacerým mimoškolským aktivitám, kam patrí aj činnosť Grow with Google Student Ambassador pre rok 2021. Ich aktivita spočíva v tom, že dávajú do povedomia program Grow with Google rôznymi spôsobmi, či organizujú podujatia s cieľom vzdelávať svoje okolie.
grow with Google studentky
Grow with Google je globálna iniciatíva, ktorej cieľom je pomáhať firmám a jednotlivcom s rozvojom podnikania, nájdením novej práce či rozvojom kariéry. Na Slovensku funguje už od roku 2016 a odvtedy bolo vyškolených viac ako 110 000 ľudí nielen v digitálnych zručnostiach. Pod hlavičkou Grow with Google funguje viacero vzdelávacích programov, ktoré prinášajú bezplatné vzdelávanie do všetkých regiónov Slovenska.
Medzi jeden z takýchto kurzov patrí napríklad Digitálna garáž, ktorá obsahuje množstvo informácií o podnikaní, digitálnom marketingu a mäkkých zručnostiach. V rámci Digitálnej garáže je možné získať aj certifikáciu zo základov digitálneho marketingu, ktorá pomáha študentom odlíšiť sa pri snahe o získanie zamestnania.
digitalna garaz
Paulína sa popri štúdiu v prvom a druhom ročníku odhodlala vycestovať na zahraničnú stáž. Tento zážitok odporúča každému, kto túži spoznávať kultúru iných národov, zlepšiť sa v jazyku, zažiť dobrodružstvo a pritom sa naučiť veľa nového. Teraz pracuje v marketingovej agentúre, venuje sa pestrým aktivitám ako správe PPC kampaní, tvorbe obsahu či SEO.
Ako ambasádorka pomáha s organizáciou projektu SKILL IT powered by Grow with Google, ktorý vznikol z iniciatívy jej študentských spolu-ambasádorov. SKILL IT je bezplatný vzdelávací program pre všetkých študentov, ktorí chcú napredovať a získať zručnosti potrebné pre úspech v budúcnosti. Prihlasovanie na pilotný ročník je už, žiaľ, ukončené. Program však bude pokračovať, preto sledujte sociálne siete Grow with Google, aby vám nič neuniklo!
Rada by odkázala všetkým študentom: „Nebojte sa robiť aktivity popri škole, ktoré vám dajú do budúcnosti viac. Viac čohokoľvek – zaujímavých kontaktov, vedomostí, zručností, alebo aj zážitkov na celý život.” Možností je dnes mnoho. Ona začala Digitálnou garážou od Googlu, ktorá jej dala solídny štart k posúvaniu sa vpred, čím rozhodne nekončí.
Paulina Karabova
Luciu to už od mlada ťahalo k podnikaniu. Ešte pred nástupom na VŠ sa zúčastňovala Campu mladých podnikateľov, má vlastnú značku hand-made tašiek eLeco. V prvom ročníku na VŠ založila s 2 spolužiakmi študentskú digitálnu agentúru Wasper, kde sa časom vypracovali a momentálne sa starajú o marketing na sociálnych sieťach a budovanie celkovej brand identity zaujímavým klientom. Miluje plánovanie content stratégií, výzvy a študentská ambasádorská činnosť v Grow with Google ju veľmi napĺňa. Taktiež sa podieľa na programe SKILL IT, ako aj jej spolužiačka Paulína.
Študentom by chcela odkázať: „Nebojte sa pracovať na svojich vlastných projektoch, angažujte sa. Aj keď to znie ako jedno veľké klišé – choďte si za svojím snom. Vyskúšajte nadobudnuté vedomosti uplatniť už počas VŠ v praxi. Aj keď to pôjde niekedy ťažšie, v konečnom dôsledku vám to dá neuveriteľné skúsenosti do budúcna. A to za tú námahu naozaj stojí. Prajem vám veľa šťastia na vašej podnikateľskej ceste!”
Lucia Hasprova
Ak vás program Grow with Google zaujal, neváhajte navštíviť oficiálnu webstránku, kde sa môžete zadarmo vzdelávať a posúvať sa vpred. Grow with Google Student Ambassador sa môžete stať aj vy. Formulár o predbežnom záujme je už spustený, nenechajte si ujsť príležitosť a buďte informovaní ako prví! Držíme palce.
ambasadori2021
Text: Lucia Hasprová a Paulína Karabová
Foto: archív autoriek
 
Uverejnené: 12. júla 2021

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo