UKF na medzinárodnej konferencii INTERACY

V dňoch 13. – 15. októbra 2021 sa uskutočnila v Selciach medzinárodná konferencia INTERACY 21 (Intervention – Reading – Literacy) s podtitulom Rozvíjanie čitateľských zručností a porozumenia žiakov v školskej praxi: východiská, intervencia a perspektíva. V rámci konferencie vznikla odborná platforma pre prezentovanie výsledkov v oblasti rozvíjania čitateľskej gramotnosti v školskom prostredí.
Konferenčné príspevky sa prezentovali v dvoch sekciách: literárnej a metodicko-didaktickej. Program konferencie bol obohatený o panelovú diskusiu k téme uplatnenia intervenčných programov v školskej praxi a o workshopy zamerané na metodické návrhy tvorivých aktivít spojených s využívaním literárnych textov na hodinách cudzieho jazyka.
Podujatie sa uskutočnilo ako súčasť výskumných projektov APVV-17-0071 Podpora čitateľskej gramotnosti v materinskom a cudzom jazyku a VEGA 1/0062/19 Intervenčný program na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti v cudzom jazyku, ktorých zodpovednou riešiteľkou je prof. PaedDr. Eva Stranovská, PhD. V rámci konferencie INTERACY 2021 boli diskutované hlavné teoretické koncepcie a aplikačné výstupy v danej problematike, ktoré zároveň možno považovať za najdôležitejšie výskumné výsledky oboch riešených projektov.
Text: Mgr. Paula Píšová, doc. PaedDr. Mária Horníčková, PhD., FF – Katedra romanistiky

Uverejnené: 20. októbra 2021