Vybudujú fiktívny cvičný hotel

Počnúc novembrom 2021 začne Katedra cestovného ruchu FSŠ s realizáciou projektu s názvom Inovácia profesijnej prípravy budúcich odborníkov cestovného ruchu využitím fiktívneho cvičného hotela (TRAIN-e-HOTEL), ktorý bol schválený v rámci programu Erasmus+, Kľúčová akcia 2: Kooperačné partnerstvá vysokoškolské vzdelávanie.
Riešiteľský tím projektu pod vedením Ing. Norberta Betáka, PhD. (KCR FSŠ), a PhDr. Zuzany Palenčíkovej, PhD. (KCR FSŠ) – ďalší riešitelia: Ing. Hana Bieliková, PhD. (KCR FSŠ), RNDr. PaedDr. Ján Veselovský, PhD. (KCR FSŠ), a Mgr. Zuzana Sándorová, PhD. (KAJAK PF) – bude koordinátorom riešiteľských tímov partnerských organizácií z ďalších štyroch krajín – Česka (Slezská univerzita v Opave), Maďarska (Panónska univerzita vo Veszpréme), Lotyšska (Sia Biznesa Augstskola Turiba v Rige) a Talianska (Universitá del Salento v Lecce), ktorí budú participovať na riešení projektu. Celkový finančný grant na realizáciu projektu je vo výške 147 336 eur.
Projekt na KCR final
V rámci trojročného projektového obdobia budú realizované rôzne aktivity, ktorých cieľom bude vybudovanie tzv. fiktívneho cvičného hotela (Train-e-hotel), ktoré nájde uplatnenie najmä v príprave budúcich odborníkov pre sektor cestovného ruchu. Projekt reaguje na dynamicky sa meniace a rozsiahle nároky pracovného trhu voči absolventom študijných programov cestovného ruchu a odzrkadľuje prebiehajúce globalizačné procesy a udržateľný prístup k poskytovaniu služieb cestovného ruchu v podmienkach inteligentného a udržateľného cestovného ruchu (cestovný ruch 4.0). Projekt vytvorí priaznivé podmienky na zavedenie nových SMART digitálnych technológií do edukácie budúcich odborníkov v cestovnom ruchu a bude riešiť aj súčasné trendy udržateľného rozvoja hotelových služieb, zabezpečenie ekologického prevádzkovania hotela a inteligentné riešenia pre interkultúrnu komunikáciu v rámci medzinárodnej siete hotelov.
Text: Ing. Norbert Beták, PhD., a PhDr. Zuzana Palenčíková, PhD., FSŠ – Katedra cestovného ruchu

Uverejnené: 22. októbra 2021