Ako porozumieť nemeckému textu?

Katedra germanistiky Filozofickej fakulty UKF v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2021 organizovala 9. novembra 2021 interaktívny workshop s názvom Nemecký text? Áno! Čítanie môže byť "in", zameraný na čítanie s porozumením v nemeckom jazyku pre žiakov ZŠ Nábrežia mládeže v Nitre. Vzhľadom na súčasnú situáciu sa tohtoročný workshop realizoval v priestoroch školy a v kombinovanej podobe, t. j. prezenčne aj online na platforme Zoom.
Na príprave a realizácii sa aktívne podieľala postdoktorandka Katedry romanistiky FF, Mgr. Ing. Svetlana Stančeková, PhD., ktorá súčasne vyučuje aj nemecký jazyk žiakov na ZŠ Nábrežie mládeže v Nitre a bola prítomná v škole pri realizácii workshopu, a interná doktorandka, Mgr. Erzsébet Szabó, ktorá prezentovala online, pod odborným vedením prof. PaedDr. Evy Stranovskej, PhD.
1
Podujatie bolo podporené projektmi APVV-17-0071 Podpora čitateľskej gramotnosti v materinskom a cudzom jazyku a VEGA 1/0062/19 Intervenčný program na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti v cudzom jazyku.
Organizátori pripravili a prezentovali pútavé interaktívne úlohy, pri ktorých mali žiaci možnosť vyskúšať si čitateľské zručnosti, ako aj stratégie a vyjadriť svoje názory k jednotlivým témam. Veríme, že angažovaný prístup organizátorov a uvoľnená atmosféra počas workshopu vzbudili záujem našich, dúfajme, budúcich študentov germanistiky o čítanie v nemeckom jazyku.
Text a foto: Mgr. Erzsébet Szabó, FF – Katedra germanistiky

Uverejnené: 15. novembra 2021