UKF na knižnom veľtrhu Bibliotéka

Obľúbený knižný veľtrh BIBLIOTÉKA a výstava vzdelávania a didaktickej techniky PEDAGOGIKA sa uskutočnili aj v aktuálnej situácii. Konali sa síce v komornejšej atmosfére, s podstatne menším počtom vystavovateľov i návštevníkov ako v predchádzajúcich rokoch, no napriek tomu ponúkli v Inchebe od 11. do 14. novembra zaujímavú knižnú ponuku rozličných vydavateľstiev, ale aj firiem zameraných na predaj logických a spoločenských hier. Nechýbali prezentácie kníh a besedy s autormi v Literárnom centre a podujatie dopĺňala tradičná výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií MINERÁLY BRATISLAVA.
IMG 2976
Po prvýkrát sa podujatia zúčastnila aj UKF s publikáciami z fondu Univerzitnej knižnice. Boli sme jednou z dvoch univerzít na veľtrhu a počas štyroch dní sme záujemcom predstavili časť publikácií, vydaných našimi fakultami, no aj ponuku študijných programov našej univerzity.
„Už minulý rok bolo našou ambíciou sa Bibliotéky, vzhľadom na atraktivitu podujatia, zúčastniť, no nekonala sa. Účasť na veľtrhu bola aj v tomto roku poznačená pandémiou, asi preto sa jej zúčastnili len dve vysoké školy. My sme radi využili túto cennú príležitosť,“ prezradila okolnosti tohtoročnej účasti UKF na Bibliotéke prorektorka pre vzdelávanie, prof. Jana Duchovičová.
IMG 2991
Prezentácia na podujatí podobného typu poskytuje univerzitám možnosť ukázať sa v inom svetle a predstaviť záujemcom výstupy vlastnej tvorivej činnosti.
„Poslaním vysokej školy nie je len vzdelávanie, ale aj tvorivá činnosť. Bibliografia predstavuje pre nás zaujímavý priestor ako prezentovať výstupy tvorivej činnosti knižného charakteru a najmä výstupy, ktoré vydala priamo UKF a jej fakulty, a tiež prezentovať činnosť a knižničný fond Univerzitnej knižnice UKF,“ objasnila prínos účasti na Bibliotéke prorektorka pre vzdelávanie.
Ak vás zaujíma, ako to na tohtoročnom veľtrhu vyzeralo, pár momentov prinášame prostredníctvom fotogalérie.
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Diana Kanásová, Tímea Kamenická