Svoje skúsenosti si vymieňali vo Fínsku

Pedagogičky Katedry ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF, doc. PhDr. Andrea Solgajová, PhD., PhDr. Dana Zrubcová, PhD., a PhDr. Ľuboslava Pavelová, PhD., sa v rámci získaného projektu Erasmus+ zúčastnili intenzívneho týždňového vzdelávacieho študijného programu na Fínskej univerzite v Turku. Vzdelávací program Empowering the Nurse Educators in the Changing World (ELENE) je komplexný vzdelávací program určený pre pedagógov v príprave sestier, ktorý má za cieľ podporiť a zvýšiť odbornú spôsobilosť a kompetentnosť pedagógov vo vzdelávaní v študijnom odbore ošetrovateľstvo, a tým zefektívniť a skvalitniť prípravu budúcich sestier pre prax.
20211027 131334
Išlo o prvý z piatich študijných programov vzdelávacieho programu ELENE. Cieľom intenzívneho týždňového študijného programu bolo zvýšiť kompetencie učiteľov v oblastiach technológií digitálneho vzdelávania, sociálnych médií vo výučbe ošetrovateľstva, simulácie a mobilnej pedagogiky, tvorby a vyhodnocovania vzdelávacieho materiálu a medzinárodnej spolupráce v ošetrovateľstve. Spoznanie nových možnosti digitalizácie a edukačných technológií vo vyučovaní a vzdelávaní v ošetrovateľstve, používanie simulácií a sociálnych médiá vo vzdelávaní a diskusia o možnostiach hodnotenia vzdelávacích materiálov v práci pedagógov ošetrovateľstva boli veľmi zaujímavé a podnetné.
Pedagógovia okrem získania nových skúseností v oblasti vzdelávania študijného programu ošetrovateľstvo podporili medzinárodnú spoluprácu s kolegami z univerzít Universita of Eastern Finland, Humboldt University of Berlin, The University of Edinburgh, University of Malta a Universitat Internacional de Catalunya.
Text a foto: PhDr. Dana Zrubcová, PhD., doc. PhDr. Andrea Solgajová, PhD., PhDr. Ľuboslava Pavelová, PhD., FSVaZ – Katedra ošetrovateľstva

Uverejnené: 26. novembra 2021