Projekt INNO3D úspešne napreduje

V rámci projektu Erasmus+ INNO3D, ktorý je zameraný na podporu 3D tlače vo vzdelávaní, sa pracovníci Katedry informatiky FPV UKF pod vedením doc. Ing. Štefana Koprdu, PhD., zúčastnili od 8. do 11. novembra 2021 tréningového stretnutia na univerzite Universidade Nova de Lisboa, Faculdade de Ciências e Tecnologia v Lisabone v Portugalsku. Na projekte sa ďalej zúčastnili riešitelia projektu z Rumunska, Grécka, Írska, Španielska.
Erasmus projekt 3D  Erasmus projekt FPV
Účelom stretnutia bola priebežná desiminácia výsledkov, ktoré boli dosiahnuté počas doterajšieho trvania projektu. Okrem priebežného hodnotenia projektu sa účastníci projektu zúčastnili školení, na ktorých získali nové poznatky v oblasti využívania softvérov pre 3D tlač. Stretnutie bolo rozvrhnuté na tri pracovné dni, počas ktorých mali účastníci okrem praktických zručností možnosť diskutovať o témach, ktoré prezentovali renovovaní odborníci v oblasti 3D tlače. V rámci prezentácií vystúpil aj náš doktorand, Mgr. Daniel Tuček, ktorý prezentoval problematiku základnej údržby 3D tlačiarne. Táto problematika predstavuje jeden z modulov, ktorý bol vytvorený na Katedre informatiky FPV UKF a bude súčasťou špecializovaného programu zameraného na využitie 3D tlače v knižniciach, ktorý bude akreditovaný v Írsku.
Hlavnou úlohou členov Katedry informatiky FPV UKF bude v najbližšom období evalvácia jednotlivých vytvorených modelov a navrhnutých vzdelávacích modulov, ktoré boli a budú vytvorené v rámci projektu. V závere projektu, v prvej polovici roka 2022, bude Katedra informatiky FPV UKF hostiť nadnárodné projektové stretnutie projektu INNO3D.
Erasmus projekt FPV 3D
Projekt najbližšie pokračuje nasledujúcim podujatím.
Ďalšie informácie:
Text a foto: doc. Ing. Štefan Koprda, PhD., FPV – Katedra informatiky