L3-banner-media

Študentky spojili chuť kávy s kúskami histórie

Študentky marketingovej komunikácie a reklamy na UKF v Nitre dostali počas tohto semestra úlohu zrealizovať projekt na tému Art marketing. Ale na čo sa zamerať? Rozhodli sa vytvoriť projekt, ktorý by spojil kultúru a históriu mesta Nitra s vašou obľúbenou chuťou kávy. Prečo?
Nitra má veľa zaujímavých pamiatok, avšak kvôli slabej propagácii mnoho ľudí, turisti ako aj ľudia z okolia Nitry, o nich veľa nevedia. Chceli preto dať do povedomia pamiatky, ktoré sú príznačné pre mesto Nitra, ale kvôli nedostatočnej propagácii nie sú schopné o sebe povedať ľuďom niečo viac. Ich hlavným cieľom je rozšíriť povedomie o nitrianskych pamiatkach a podporiť kaviarne v meste Nitra, čím by chceli docieliť aj zvýšenie ich návštevnosti v tejto ťažkej dobe. Preto, ak obľubujete podcasty a horúce nápoje, ste na správnej adrese!
ocuj nitru
Očuj Nitru je o spojení príjemného s užitočným. V spolupráci s miestnou kaviarňou Coffee Tree Friends (Paláriková 2046/1, Nitra) si zákazníci mohli vychutnať svoj obľúbený nápoj a zároveň sa vzdelávať pri zaujímavom krátkom podcaste. Pri objednaní nápoja so sebou dostali pohár s držiakom, na ktorom sú vyobrazené ilustrácie pamiatok Nitry spolu s QR kódom, ktorý ich presmeroval priamo na IG profil s podcastami.
Súčasťou projektu sa však môžete stať aj vy! Stačí ak sa zapojíte do výzvy a pomôžete rozšíriť povedomie o nitrianskych pamiatkach, a to tak, že pridáte na svoju IG story vašu obľúbenú fotku s nitrianskou pamiatkou. Za každé označenie vám budú autorky projektu vďačné.
Na tomto projekte spolupracovali s fotografom Marekom Zeleňákom, ktorý im poskytol fotky pamiatok a Marekom Vojtkom, študentom odboru hudba a zvukový dizajn a členom kapely Virvar, ktorý im nahral podcasty. Texty k podcastom napísal doc. PhDr. Martin Hetényi, ktorý ich nezabudol obohatiť o zaujímavé fakty.
Na ich instagramovom profile budete mať nitrianske pamiatky ako na dlani, tak poďte OČÚVAŤ NITRU s nami!
ocuj nitru 2
Projekt je organizovaný v rámci projektu APVV-18-0257: Inkubátor multimediálnej digitálnej produkcie – recipročný transfer vedy, umenia a kreatívnych priemyslov.
Text a foto: Thi Lan Anh Dao, Sofia Marcinkechová, Klaudia Petráková, Alexandra Vidholdová
 
Uverejnené: 14. januára 2022
 

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo