UKF súčasťou projektu Erasmus+

Univerzita Konštantína Filozofa v zastúpení Katedry pedagogiky a Centra podpory pre študentov so špecifickými potrebami sa stala partnerom medzinárodného projektu Erasmus+ Changing Our Story: The Pursuit of Inclusive Education, reg. č. 2021-1-CZ01-KA220-HED-000031180. Hlavným riešiteľom projektu je Západočeská univerzita v Plzni. Ďalšími partnermi sú:
  • Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská republika
  • Univerzita aplikovaných vied v Haagu (THUAS), Holandsko
  • Erasmus Univerzita v Rotterdame (EUR), Holandsko
  • Vysoká škola rozvojových štúdií, Ghana
changing our story
Projekt sa zaviazal prispieť k poznaniu a profesionalizácii v inkluzívnom vzdelávaní v Česku, na Slovensku, v Holandsku a v Ghane. Prostredníctvom aktivít a prakticky orientovaného prístupu sa snaží riešiť výzvy a príležitosti, ktorým čelia jednotlivé participujúce krajiny a ich inštitúcie a prinášať inovatívne výsledky v tejto oblasti, pričom berie do úvahy miestne a kultúrne špecifiká.
Konkrétne ciele projektu sú:
  • Podpora a osveta inkluzívneho vzdelávania
  • Profesionalizácia zamestnancov univerzity
  • Tvorba online kurzu a ďalších informačných zdrojov
  • Zapojenie študentov vysokých škôl a príslušných komunít
Na koho je projekt zameraný?
  • Univerzity: poradcovia a akademickí pracovníci, študenti
  • Širšie komunity (mimovládne organizácie, neziskový sektor, partneri, atď.)
  • V podstate každý, kto sa chce dozvedieť viac o inkluzívnom vzdelávaní
Predpokladané výsledky projektu:
  • Online kurz pre koordinátorov, poradcov a akademických pracovníkov pracujúcich so študentmi so špecifickými potrebami
  • Dokumentárny film
  • Putovná výstava na tému inklúzie
Hlavnou manažérkou projektu za Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre je koordinátorka pre študentov so špecifickými potrebami a odborná asistentka z Katedry pedagogiky PF UKF v Nitre, PaedDr. Vladimíra Poláčková, PhD., a riešiteľkou je Mgr. Barbora Sender, PhD., z Katedry pedagogiky PF UKF v Nitre. Pre viac informácií kontaktujte riešiteľky, navštívte webové sídlo projektu, alebo ich sledujte na Instagrame.
Text: PaedDr. Vladimíra Poláčková, PhD., a Mgr. Barbora Sender, PhD., PF – Katedra pedagogiky

Uverejnené: 25. januára 2022