Študentka UKF v ankete Slovenka roka 2022

Slovenka roka je prestížna anketa, ktorú vyhlasuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom. Hlavnou myšlienkou ankety je vzdať úctu úspešným ženám, ktoré vynikajú v oblasti svojho pôsobenia.
Aktuálny ročník je už 14. v poradí. Nominovaných je 28 dám v deviatich kategóriách: biznis a manažment, médiá a komunikácia, umenie a kultúra, veda a výskum, podpora mladých talentov, vzdelávanie, charita a sociálna práca, zdravotníctvo a šport. Práve v poslednej spomenutej kategórii je nominovaná aj majsterka Európy do 23 rokov v behu na 400 m cez prekážky a olympionička, študentka učiteľstva telesnej výchovy a ruského jazyka a literatúry na Pedagogickej fakulte UKF, Emma Zapletalová.
img 8776 foto Desana Dudášová
„Som rada, že som sa dostala medzi úspešné ženy Slovenska. Teší ma, že existuje takáto anketa, ktorá oceňuje prácu vytrvalých a úspešných žien,“ prezradila Emma, ktorá sa s ostatnými nominovanými ženami stretla na tlačovej konferencii v priestoroch Pálffyho paláca v Bratislave.
„Na tlačovej konferencii bolo cítiť ženskú silu a inšpiráciu, vďaka ktorej môžeme pracovať na tom, čo nás baví a ísť si za svojimi cieľmi,“ opísala atmosféru nominovaná atlétka.
img 8639 foto Desana Dudášová
Emme, ale aj ďalším výnimočným ženám, môžete poslať svoj hlas prostredníctvom SMS, kupónov z týždenníka Slovenka alebo online. Slávnostný galavečer sa uskutoční 3. júna 2022 v historickej budove Slovenského národného divadla. Pozrieť si ho môžete v priamom prenose vysielania RTVS na Jednotke.
Ocenené Slovenky získajú bronzovú sochu od sochárky Jany Brisudovej, striebornú medailu od Českej mincovne SK so svojím menom a exkluzívny šperk – brošňu od šperkára Mareka Husovského a jeho značky Siloe.design.
img 8706 foto Desana Dudášová
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora