20. ročník Nitrianskych univerzitných dní je tu

Obľúbené vedecko-odborné, kultúrne a športové podujatia, organizované obomi nitrianskymi univerzitami (UKF a SPU), Mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom, sa po dvoch rokoch vracajú do ulíc mesta pod Zoborom. Od 25. apríla do 6. mája 2022 si tak záujemcovia nielen z radov študentov budú môcť vybrať z viac než 50 podujatí, medzi ktorými nechýbajú každoročné „stálice“, ale ani úplné novinky.
Program otvoria 25. mája splavovanie rieky Nitra či Pasteur kvíz, nasledujúce dva týždne prinesú aj podujatia zamerané na výcvik psov či koučing. Svoju kariéru môžete naštartovať vďaka Nitrianskym kariérnym dňom, mesto zas spoznať prostredníctvom podujatia Tour de Nitra. Pre horkokrvných jedincov sú pripravené Dni hispánskej kultúry, tých, ktorí sa zaujímajú o život dravých vtákov, poteší Deň otvorených dverí v Sokoliarni SPU. Praví kávičkári sa môžu zapojiť do Študentskej šálky kávy, dobrodruhov zaujme večerný kvíz s opekačkou či výstup na Zobor. Nebudú chýbať podujatia zamerané na zdravie, umelú inteligenciu či 3D tlač, ale ani športové tréningy a súťaže. SPUKFEST do mesta prinavráti atmosféru živých koncertov, a to s interpretmi ako Sematam, Medial Banana, Nerieš či Virvar.
NUD2022 plagat V2
Všetky plánované podujatia a viac informácií nájdete v programe Nitrianskych univerzitných dní 2022.
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora

Uverejnené: 14. apríla 2022