Oslava rozmanitosti vo vyučovaní angličtiny

Na pôde Pedagogickej fakulty UKF sa uskutočnilo podujatie s názvom Celebrating Diversity in ELT určené pre študentov a učiteľov anglického jazyka a literatúry. Počas troch dní sme mali možnosť zažiť autentické osobné a online stretnutia s odborníkmi, ktorí pôsobia v rôznych oblastiach vzdelávania.
Do programu sa zapojili učitelia zo základných a jazykových škôl na Slovensku, ale aj priekopníci alternatívnych metód vo vyučovaní angličtiny detí v predškolskom a mladšom školskom veku aj zo zahraničia, konkrétne z Čiech, Talianska, Veľkej Británie a Nigérie. Svojimi príspevkami umožnili našim študentom, budúcim učiteľom anglického jazyka, rozšíriť obzory svojho budúceho pôsobenia po úspešnom ukončení štúdia.
IMG 9400  IMG 9461
Podujatie vzniklo na podnet nášho študenta, Bc. Miroslava Kršňáka, majiteľa jazykovej školy Language Planet, v spolupráci s Katedrou anglistiky a amerikanistiky, s doc. PhDr. Máriou Hrickovou, PhD., z FF UKF a Katedrou anglického jazyka a kultúry na PF UKF s doc. Mgr. Elenou Kováčikovou, PhD.
Učitelia a študenti oboch katedier a fakúlt sa veľmi živo a aktívne zapájali do diskusií a workshopov aj pri online príspevkoch, čím poskytli nesmierne pozitívnu spätnú väzbu organizátorom. Potvrdila sa potreba organizovania prezenčných podujatí po dlhom čase strávenom iba v online priestore.
IMG 9468  IMG 9492 2
Text: Mgr. Daniela Myjavec, PhD.
Foto: Bc. Roman Tunys

Uverejnené: 3. mája 2022