Hračka pre dieťa: Zbierka pre tých, ktorí to potrebujú

Poznáte ten pocit, keď niekomu pomôžete, ako je vám dobre na duši? Katedra sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre zorganizovala 3. mája 2022 ďalší ročník charitatívneho podujatia s názvom Hračka pre dieťa. Garantkou tohto dlhoročného podujatia je prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., ktorá viackrát do roka daruje veci po jej troch deťoch rodinám, ktoré strádajú a nemajú také možnosti ako ostatní.
HD1  HD3
Dobrodinci, medzi ktorými bola verejnosť, študenti odboru sociálna práca a zamestnanci Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva, priniesli zachovalé hračky, oblečenie, obuv, knižky a školské potreby pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a odídencov z Ukrajiny. Priamo na podujatie zavítala aj mamička s dvoma malými dcérkami a babkou, ktoré museli pred mesiacom utiecť zo svojho domova na Ukrajine z Poltawy – oblasť medzi Kyjevom a Charkowom pred vojnou. V rozhovore sa priznala, že si podala aj prihlášku, pretože má záujem študovať u nás na UKF.
Tešíme sa, že v tomto pre nich náročnom období sa nám podarilo vyčarovať úsmev na tvári v podobe hračiek a oblečenia, ktoré si z vašich darov vybrali. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili, za ich záujem, ochotu a čas. Získané dary boli distribuované rodinám prostredníctvom neziskovej organizácie Centrum Slniečko.
HD2  P5030788
Text: PhDr. Katarína Minarovičová, PhD., prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.
Foto: Stanislav Chovanec a prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.

Uverejnené: 4. mája 2022
Aktualizované: 6. júna 2022