Stretnutie k projektu INNO3D+ v Španielsku

Cieľom projektu je vytvoriť materiály, ktoré pomôžu lepšie využívať technológiu 3D tlače na univerzitách. Riešiteľmi sú aj zamestnanci Katedry informatiky FPVaI.
Zamestnanci Katedry informatiky FPVaI UKF, Mgr. Jan Francisti, PhD., bc. Tibor Tóth a Mgr. Jaroslav Reichel, PhD., sa 8. až 12. mája 2022 pod vedením doc. Ing. Štefana Koprdu, PhD., zúčastnili plánovaného projektového stretnutia v Španielsku v rámci Erasmus+ projektu INNO3D+ – 3D Printing Support Service for Innovative Citizens. Zamestnanci navštívili mestá Valencia a Alcoi.
INNO3D
Cieľom projektu je vytvoriť materiály, ktoré by pomohli lepšie využívať technológiu 3D tlače na univerzitách a špeciálne v univerzitných knižniciach. V rámci rokovaní vystúpil Mgr. Ján Francisti, PhD., s prezentáciou s názvom Research Study on Impact of the 3D Printing Training Curriculum and Teaching Materials. Cieľom vystúpenia bolo oboznámiť spolupracujúce univerzity (Rumunsko, Španielsko, Grécko, Portugalsko) s návrhom, ako bude pracovná skupina hodnotiť efektívnosť vytvorených študijných materiálov a ich používanie v rámci jednotlivých univerzít zapojených do projektu.
V rámci projektu INNO3D+ bude naša univerzita hostiť participujúce univerzity na nadnárodnom projektovom stretnutí. Nadnárodné stretnutie sa uskutoční v posledný augustový týždeň v priestoroch Katedry informatiky FPVaI. V rámci tohto stretnutia sa bude viesť diskusia o dopade vytvorených materiálov na cieľovú skupinu používateľov.
Predpokladaný termín ukončenia projektu je naplánovaný na 1. až 4. novembra 2022 v Grécku.
INNO3D 2
Text: doc. Ing. Štefan Koprda, PhD., FPVaI Katedra informatiky