Digitálne video v súčasnom intermediálnom umení

V stredu 1. apríla 2015 sa v priestoroch Pedagogickej fakulty našej univerzity uskutočnila prednáška doc. Davida Korínka z Vysoké školy uměleckoprumyslové v Prahe. Prednáška na tému Digitálne video v súčasnom intermediálnom umení bola ďalším z príspevkov k napĺňaniu cieľov projektu Inovácia študijných programov na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre za účelom skvalitnenia vzdelávacieho procesu. Prednášku organizovala Katedra výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre nielen pre študentov a pedagógov našej univerzity, ale aj pre širšiu odbornú verejnosť. Po prednáške nasledoval seminár v priestoroch katedry zameraný na konkrétne teoretické problémy súčasnej videotvorby. Doc. David Kořínek oboznámil študentov a pedagógov i z tvorbou intermediálnej umeleckej skupiny - Rafani. Účastníci prednášky tak mali možnosť oboznámiť sa s najaktuálnejšími umeleckými trendmi. Získali možnosť nahliadnuť do procesu tvorby v širších umelecko-teoretických súvislostiach. Prednáška bola druhou v poradí po prednáške experimentálneho japonského filmára Makina Takashiho a zároveň bola úvodom k návšteve významného umelca súčasnej medzinárodnej umeleckej scény Federica Díaza z Prahy. Federico Díaz bude prednášať 14. 5. 2015 o 10:00 v prednáškových priestoroch Pedagogickej fakulty.