21. ročník Nitrianskych univerzitných dní je tu

Obľúbené vedecko-odborné, kultúrne a športové podujatia, organizované UKF v Nitre, Mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom sa konajú koncom apríla a začiatkom mája v uliciach mesta pod Zoborom. Od 18. apríla do 9. mája 2023 si tak záujemcovia nielen z radov študentov budú môcť vybrať z 27 podujatí, medzi ktorými nechýbajú každoročné „stálice“, ale ani úplné novinky.
Program otvorí 18. apríla podujatie Univerzitná infraštruktúra, ktoré je vzdelávacou aktivitou projektu „Na ceste k participatívnej univerzite“, nasledujúce tri týždne prinesú aj podujatia zamerané na šport, kreativitu a najmä zábavu. Pondelky môžete tráviť s kamarátmi a užiť si filmový večer v Jarnom kine, umelecky sa zviditeľniť v medzinárodnej súťaži Gaudete musici!. Pre horkokrvných jedincov sú pripravené Dni hispánskej kultúry, alebo príďte povzbudiť futbalistov pri zápasoch v malom futbale. Dobrodruhov zaujme večerný kvíz s opekačkou či výstup na Zobor. Nebudú chýbať podujatia zamerané na zdravie, vzdelávanie ale ani športové aktivity a súťaže. ŠPUKFEST do mesta opäť prinesie jedinečnú atmosféru živých koncertov, a to s interpretmi ako Virvar, DJ Spirit, Malalata, GLEB.
NUD23 A1 poster nahlad
Všetky plánované podujatia a viac informácií nájdete v programe Nitrianskych univerzitných dní 2023.

Text: R – Kancelária rektora

Uverejnené: 6. apríla 2023