Diversity in English Language Teaching

Katedry v spolupráci s jazykovou školou Language Planet oslávili Deň učiteľov zorganizovaním podujatia Diversity in English Language Teaching na pôde Pedagogickej fakulty UKF.
PF ELT web01
Deň začal hľadaním pokladu na Pedagogickej fakulte, ktoré zorganizovali študenti KAJK pre deti z našich cvičných škôl. Deti museli splniť úlohy v angličtine na to, aby dostali indície k ukrytému pokladu. Druhá časť dňa bola venovaná našim študentom ako budúcim učiteľom anglického jazyka, cvičným učiteľom. Vo forme prezentácií a workshopov mali možnosť vidieť postupy, výsledky a rady odborníkov z praxe, či už zo štátnej, privátnej učiteľskej alebo prekladateľskej sféry. Každý jeden robí vo svojej učiteľskej praxi niečo navyše a inak. Cieľom tohto podujatia bolo predstaviť čo najpestrejšie možnosti uplatnenia našich študentov po skončení vysokoškolského štúdia.
PF ELT web02
Hlavným hosťom programu bola Mária Podhradská alias Spievanka, ktorá učí deti anglický jazyk veľmi inšpiratívnym spôsobom. Nemenej vzácni hostia, ktorí zdieľali svoje skúsenosti, prispeli svojou prítomnosťou k obohateniu odborného rastu nielen našich študentov, ale aj cvičných učiteľov a určite aj univerzitných učiteľov. Veríme, že toto podujatie sa stane tradíciou a každoročnou platformou na prepájanie teoretickej a praktickej prípravy budúcich učiteľov anglického jazyka.

Text: doc. Elena Kováčiková, PhD., PF – Katedra anglického jazyka a kultúry
Foto: Bc. Miroslav Kršňák