Erasmus+ spolupráca s Japonskom

V rámci Kľúčovej akcie 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov/Mobilitné projekty vysokých škôl medzi krajinami programu a partnerskými krajinami podala UKF v Nitre zastúpená jej rektorom, prof. RNDr. Liborom Vozárom, CSc., projekt číslo 2022-1-SK01-KA171-HED-000078497, v rámci ktorého bol UKF pridelený grant aj na medzinárodnú spoluprácu s Japonskom.
UKF získala finančnú podporu na spoluprácu s Kansai University v Osake na základe medzinárodných aktivít prof. PaedDr. Zdeny Kráľovej, PhD., prof. RNDr. Anny Tirpákovej, CSc., a Mgr. Jany Kamenickej, PhD. Medzinárodná spolupráca reflektuje interdisciplinárny výskum v rámci predchádzajúcej projektovej spolupráce (KEGA 002UKF-4/2020 „Pozitívna psychológia vo vyučovaní anglického jazyka“, UGA V/7/2020 „Pozitívna psychológia v praxi TEFL“, UGA V/6/2022 „Perspektívy emocionálnych stimulov vo vzdelávaní“ a UGA V/4/2023 „Výučba anglického jazyka v post-covidovej dobe“).
PF Kansai University 01
Medzinárodná spolupráca s Japonskom je realizovaná v odboroch Education a Teacher Training/Foreign Languages v rámci ktorých sa prelína výskum Pedagogickej fakulty a Fakulty prírodných vied a informatiky.
V mesiaci apríl 2023 v rámci mobilít Erasmus+ Staff Training pracovne navštívili japonskú univerzitu prof. PaedDr. Zdena Kráľová, PhD. (Pedagogická fakulta), prof. RNDr. Anna Tirpáková, CSc. (Fakulta prírodných vied a informatiky) a Mgr. Jana Kamenická, PhD. (Pedagogická fakulta).
PF Kansai University 02
Erasmus+ mobilita uvedených pedagógov na Faculty of Foreign Language Studies a Graduate School of Foreign Language Education and Research, Kansai University, Osaka, Japan nadväzuje na ich predchádzajúcu projektovú spoluprácu a jej cieľom je rozšírenie spolupráce s partnerskou japonskou univerzitou v oblasti vzdelávania a výskumu v súlade so Stratégiou internacionalizácie UKF v Nitre, a to najmä v málo prebádaných oblastiach neurodidaktiky a psychodidaktiky, ktoré tvorili hlavnú obsahovú náplň školenia v rámci projektu Erasmus+ KA171. Súčasťou Erasmus+ školení bolo získanie nových poznatkov a skúseností, ktoré budú implementované do vzdelávacieho procesu Pedagogickej fakulty a Fakulty prírodných vied a informatiky, za účelom modernizácie vzdelávania, čím sa výrazne posilní internacionalizácia UKF v Nitre.
Ďalšou časťou medzinárodnej spolupráce s Kansai University Osaka, Japan bude Erasmus+ školenie dvoch japonských odborníkov v oblasti vzdelávania, ktorí navštívia UKF v Nitre ešte v tomto akademickom roku.

Text: prof. PaedDr. Zdena Kráľová, PhD., PF – Katedra anglického jazyka a kultúry
Foto: Mgr. Jana Kamenická, PhD., PF – Katedra anglického jazyka a kultúry

Uverejnené: 11. mája 2023