Kvíz poučil a zabavil aj pri „umelom“ ohníku

Keďže sa počasie nevydarilo podľa predstáv, plánovaná akcia Kvíz pri ohníku sa 2. mája podvečer nekonala v areáli oddychovej zóny ŠD Zobor, ale v priestoroch Študentského centra UKF. Skutočný ohník nahradil oheň na veľkoplošnej obrazovke, aby aspoň trochu navodil atmosféru tradičnej exteriérovej akcie Nitrianskych univerzitných dní (NUD). Moderoval ju Bc. Roman Brezina, druhák magisterského ročníka štúdia histórie FF UKF.
SP kviz 01    SP kviz 02
Štvorhodinového podujatia sa zúčastnilo vyše 100 študentov rozdelených do 25 tímov od 3 do 6 členov. Každý tím si zvolil nejaké vhodné meno.
„Otázky do kvízu vymysleli Ema Gier (PF), Nikola Mazúrová, Klára Ďurišová, Rudy Tomka (všetci FSVaZ) a Petra Bírová (FF) zo Študentského parlamentu UKF. Kvíz mal 9 tematických okruhov, napr. študent 2. ročníka bakalárskeho štúdia histórie Tomáš Rafaj hral na gitare úryvky skladieb a študenti mali uhádnuť názvy piesní. Ďalej mali účastníci hádať pôvod známych osobností, rôzne hádanky, predmetom tém boli extrémne športy, filmové hlášky, bojové umenia, bizarné fakty o zvieratách, anatómia… Ďalším okruhom bola téma Študentský parlament UKF - kto a kedy ho založil, kto je súčasným predsedom a podobne. Väčšina študentov vedela, že som predsedníčkou ja, aj keď moje priezvisko často uviedli bez -ová ako Spodniak, lebo si ma tak pamätali zo ŠPUKFESTu alebo ma tak poznajú z mojej FB stránky,“ povedala nám doktorandka Mgr. Lucia Spodniaková zo Študentského parlamentu UKF.
SP kviz 03    SP kviz 04
Kvíz trval od 18. do 22. h, študenti za správne odpovede vyhrávali rôzne kreatívne a zábavné ceny. Kreatívnu sadu na maľovanie vyhral aj tím s najlepším menom, o víťazovi hlasovali študenti dopoludnia pred kvízom na Instagrame.
„Kvíz pri ohníku je obľúbeným podujatím medzi študentmi, preto sme sa ho rozhodli pripravovať častejšie. Ten v rámci NUD sa koná vždy vonku, ak počasie dovolí, kvízy pri „umelom“ ohníku organizujeme od februára tohto roka raz mesačne v Študentskom centre UKF,“ dodala za organizátorov Lucia.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Patrik Keresztes-Nagy, Študentský parlament