Bronz pre tím UKF na majstrovstvách

Tím Volley project UKF Nitra, za účasti hráčok hrávajúcich pravidelne aj v ženskej extralige, sa zúčastnil majstrovstiev Slovenska junioriek vo volejbale, ktoré prebiehali počas predĺženého víkendu v Skalici a v Holíči.
Naše hráčky prehrali iba s dvomi bratislavskými tímami, ale s ostatnými súperkami si juniorky poradili a získali bronzovú medailu.
R volejbal02
Pre športového redaktora Martina Kiliana na portáli mynitra.sme.sk povedal tréner Frederik Gašparovič:„Majstrovstvá Slovenska boli pre nás veľká výzva a sen, za ktorým sme si celú sezónu išli. Napriek tomu, že sme si uvedomovali našu kvalitu, vstupovali sme do turnaja s malou dušičkou. Išli sme od zápasu k zápasu. V skupine sa nám podarilo v náročných zápasoch postupne zdolať Pezinok aj Liptovský Hrádok, na Sláviu UK sme už nestačili. V semifinále nás čakal favorit celého turnaja SŠK Bilíkova, v bojovnom zápase sme, žiaľ, na súpera nestačili, napriek tomu sme na ihrisku nechali všetko. Rozhodla skúsenosť súpera v kľúčových momentoch. V našom poslednom zápase sme podali najviac koncentrovaný výkon na celom turnaji a aj vďaka tomu sme obsadili konečné tretie miesto, ktoré pre nás malo cenu zlata.“
Celému tímu Volley project UKF Nitra gratulujeme.
 Výsledky UKF Nitra v skupine: Pezinok 3:1 (20, 25, -23, 16), L. Hrádok 3:1 (23, -21, 18, 10), Slávia UK 0:3 (-23, -17, -14)
Semifinále: Bilíkova Ba – UKF Nitra 3:0 (11, 19, 20). Senica – Slávia UK 0:3
O 3. miesto: UKF Nitra – Senica 3:0 (21, 18, 13)
Finále: Bilíkova Ba – Slávia UK 2:3