Festival reklamy

Dňa 2. mája 2023 sa v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa konal 1. ročník Festivalu reklamy, ktorý zorganizovali študenti 2. ročníka programu marketingovej komunikácie a reklamy pod odborným dohľadom doc. Mgr. Györgyi Jankovej, PhD., a za pomoci Mgr. PhD. Veroniky Szabóovej. Podujatie bolo pripravené pri príležitosti 20. výročia Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy FF UKF. Študenti mali šancu si vyskúšať plánovanie a tvorbu komplexných projektov v rámci vyučovacieho predmetu.
FF festR 01
Vďaka podujatiu ožila Medzinárodná študentská súťaž Cirkulátor. Porota súťaže pozostávala z úspešných absolventov katedry – Lukáša Lukoniča, Kataríny Pereslényiovej, Ľudmily Kandalovej a Romana Weissa a súčasného pedagóga PhDr. Tomáša Koprdu, PhD. Porotu doplnil odborník z firmy Istropolitana Michal Valušek.
Ceny v kategórii Printová nekomerčná reklama pre stredné školy získali za:
1. miesto – Zorana Škablová, Lenka Lenčéšová s prácou Životy
2. miesto – Simona Šándorová, Dominika Hamarová s prácou Respect each other
3. miesto – Ema Bédiová, Karin Andrášková s prácou I am human like you
Ceny v kategórii Audiovizuálna nekomerčná reklama pre vysoké školy si prebrali za:
1. miesto – Maryna Cherepanska, Mariia Domina, Tetiana Malinovska, Sabina Tleubayeva s prácou Skutočná cena fast fashion
2. miesto – Veronika Parubets s prácou Cena vášho oblečenia
3. miesto – Emma Olachová, Simona Gregušová, Bibiana Furáková s prácou YASSIN
FF festR 02    FF festR 03
Popoludňajšia časť programu bola vyplnená sériou prednášok s názvom Spoznaj tých, ktorí tvoria svet reklamy, počas ktorých bola pozornosť nasmerovaná na bývalých absolventov Katarínu Pereslényiovú, Ľudmilu Kandalovú a Romana Weissa, ktorí zdieľali svoje skúsenosti, rady a odborné znalosti. Po prednáškach nasledovala oslava 20. výročia katedry, počas ktorej prebiehalo spoločné fotenie a slávnostné nakrojenie torty. Svojou prítomnosťou zúčastnených poctil aj zakladajúci člen katedry profesor Štefan Gero. Festival reklamy ukončil workshop s názvom Absolvuj s absolventom, ktorý viedol creative director v reklamnej agentúre Respect APP Lukáš Lukonič.
Organizátori nezabudli ani na mimoprogramové kreatívne aktivity, medzi ktoré patrila tvorba trička s vlastným alebo školským merchom. Vďaka spolupráci s Fotomatom mali návštevníci možnosť vyfotografovať sa so svojimi priateľmi, prilepiť fotku na pamiatkovú dvadsiatku a prispieť tak do časovej kapsule, ktorej súčasťou bolo zasadenie stromu.
Srdečné ďakujem patrí sponzorom podujatia: Gravity laser aréna, Tatami Nitra, Frtus Winery, DM drogerie, Epur, Epicure, Jean Louis David, Spoločenská terapia, Centro Nitra TIC Nitra a Udržateľná Nitra, Mesto Nitra, Red Royal Gym, Illimité, Solčanka s. r. o., Fotomat, Aquapark Turčianske Teplice, Kvetinárstvo Darina, Mc Donalds, Rebelia gym, Domof Creativity, Svetluška, Chlebáreň Nitra, La Donuteria, Koláčiky od Veve, Rádio v Nitre, MY Nitra, Nitra noviny, Nitraden.sk, Istropolitana Ogilvy, Univerzitná knižnica UKF, Inkubátor, Univerzita Konštantína Filozofa, Filozofická fakulta UKF, Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy a Študentský parlament UKF.

Text: Soňa Holečková kolektív študentov 2. ročníka, FF –  Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy
Foto: Ivana Murínová, Andrej Hlaváčik, Hugo Harag

Uverejnené: 23. mája 2023