L3-banner-media

Maďarský spevácky zbor UKF na festivale

Na podujatí sa zúčastnilo celkovo štrnásť speváckych zborov, medzi nimi aj Maďarský spevácky zbor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
MSZ 01
Kodályove dni sú jednou z najväčších domácich prehliadok, kde zbor, ktorý už tridsať rokov vedie Mónika Józsa, získal ocenenie Zlaté pásmo s pochvalou poroty, ako aj špeciálne ocenenie hudobno-kultúrneho portálu ATEMPO.sk: celoročnú bezplatnú mediálnu podporu.
MSZ 02MSZ 03MSZ 04
Dirigentka, Mónika Józsa, bola ocenená aj za výnimočný umelecký výkon.
Zahájenie festivalu sa konalo v piatok otvorením Výstavy zo života a diela Zoltána Kodálya v MsÚ v Galante, resp. Slávnostným koncertom v rímsko-katolíckom kostole v Diakovciach.
Kvalifikačná súťaž speváckych zborov sa konala v sobotu v divadelnej sále MsKS v Galante. V súťažnom programe Maďarského speváckeho zboru UKF v Nitre na flaute spoluúčinkovala Júlia Csető, na klavíri hral Mgr. Marek Štrbák, PhD.
MSZ 05
V sobotu večer univerzitný spevácky zbor koncertoval v Neogotickéhom kaštieli Esterházyovcov v Galante spolu so Spevokolom Zoltána Kodálya z Galanty. Vyvrcholenie trojdňového festivalu „Kodályove dni“ bolo nedeľné kladenie vencov k pomníku Zoltána Kodálya v parku neogotického kaštieľa a poobedňajší Galaprogram, kde vystupovali všetky súťažiace, ako aj hosťujúce spevácke zbory. Trojdňový súťažný festival speváckych zborov sa po vyhlásení výsledkov ukončil spoločným vystúpením všetkých zúčastnených zborov.
Srdečne gratulujeme!
 
Text a foto: Boglárka Csámpaiová, PF – študentka učiteľstva hudobného umenia a anglického jazyka a literatúry
 
Uverejnené: 30. mája 2023

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
E-schránka: ico://sk/00157716 
 
fb ikona  icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web      logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male dnes24 cmyk
logo NISYS nove            promenada logo color