L3-banner-media

Úspešná reprezentácia UKF

Dňa 26. mája 2023 sa v Kulturparku v Košiciach konalo slávnostné oceňovanie víťazov esejistickej súťaže, ktorého sa zúčastnila aj študentka 3. ročníka Učiteľstva anglického jazyka a literatúry, Katedry anglického jazyka a kultúry, Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
PF EU sutaz 01
Lívia Furdová sa spomedzi 35 súťažiacich umiestnila na 2. mieste, pričom zapojení v súťaži boli študenti stredných i vysokých škôl po celom Slovensku. Súťaž v písaní eseje na tému „30 rokov jednotného trhu v EÚ“ bola organizovaná europoslancom Ivanom Štefancom, v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku, Nadáciou Tunegu, Púčika, Tesára a Konrad Adenauer Stiftung.
Cieľom tejto súťaže bolo kriticky zhodnotiť fungovanie jednotného trhu Európskej únie, pričom sa nemalo sústrediť len na ľahko dostupné fakty, ale i na vlastné myšlienky a názory. Dôležité bolo, aby súťažiaci nepísali len o výhodách, ktoré so sebou jednotný trh nesie, ale aby vyjadrili i to, v čom podľa nich spočívajú najväčšie výzvy EÚ a zhodnotili, či ich rieši dostatočne efektívne.
PF EU sutaz 02
Podujatie sa konalo v Košiciach, pričom od rána na tomto mieste prebiehala konferencia pozostávajúca z panelových diskusií k téme plánu obnovy a odolnosti s názvom Road to Recovery, a na záver prišlo oceňovanie piatich najúspešnejších esejí. Lívia Furdová si za svoju vynikajúcu prácu odniesla množstvo vecných cien, pričom najvýznamnejšou cenou bola špeciálna cena udelená Siegfriedom Mureşanom, viceprezidentom Európskej ľudovej strany (European People´s Party), ktorou je štvordňový zájazd do Bruselu v rámci Týždňa mladých Európskej ľudovej strany (Youth Week of the EPP Group), ktorý sa bude konať v septembri tohto roku.
Lívii sa okrem výborného výsledku a získania vecných cien podarila aj veľmi úspešná reprezentácia školy, keďže sa v súťaži neprezentovala len ako jedinec, ale i študentka našej univerzity.
 
Text: PF – Katedra anglického jazyka a kultúry
Foto: Marek Degro, Lívia Furdová
 
Uverejnené: 31. mája 2023

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
E-schránka: ico://sk/00157716 
 
fb ikona  icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web      logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male dnes24 cmyk
logo NISYS nove            promenada logo color