Doktorandka PF zvíťazila na Olympiáde techniky

Doktorandi z Katedry techniky a informačných technológií Pedagogickej fakulty UKF v Nitre, PaedDr. Erik Krajinčák a Mgr. Andrea Šoporová Chochoľáková sa 23. mája – 24. mája 2023 zúčastnili 17. ročníka medzinárodnej súťaže a konferencie Olympiáda techniky Plzeň 2023, ktorá sa konala na Západočeskej univerzite v Plzni. V obrovskej konkurencii viac ako 70 študentov z 12 škôl a štyroch štátov (Grécko, Poľsko, Slovensko a Česka republika) svojimi prácami výborne reprezentovali našu univerzitu.
PF OT 01
PaedDr. Erik Krajinčák, ktorého školiteľom bola doc. PaedDr. Jana Depešová, PhD., a Mgr. Miroslav Šebo, PhD., so svojou prácou Vzdelávanie pedagógov technických predmetov so zameraním na elektrotechniku, zaujal študentov, ako aj odbornú porotu. Mgr. Andrea Šoporová Chochoľáková, ktorej školiteľkou bola doc. PhDr. Adriana Récka, PhD., prezentovala prácu Edukačné využitie kultúrnej pamiatky v predmete technika.
PF OT 02
Práca hneď po odprezentovaní vzbudila obrovský záujem členov poroty a vyvolala pozitívnu diskusiu. Členovia poroty, ako aj študenti veľmi kladne hodnotili prácu a aj prezentáciu našej doktorandky. Preto pri vyhlasovaní výsledkov nebolo veľkým prekvapením, keď sa doktorandka z Katedry techniky a informačných technológií PF UKF Mgr. Andrea Šoporová Chochoľáková umiestnila na prvom mieste v sekcii odborných prác didaktických a multimediálnych.
Obom zúčastneným študentom ďakujeme za reprezentáciu katedry, fakulty a univerzity, a úspešnej doktorandke blahoželáme k 1. miestu v medzinárodnej súťaži.

Text: Mgr. Miroslav Šebo, PhD., PF – Katedra techniky a informačných technológií
Foto: archív Západočeskej univerzite v Plzni, Mgr. Miroslav Šebo, PhD.

Uverejnené: 9. júna 2023