Hračka pre dieťa 2023

Garantkou tohto dlhoročného podujatia je prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., ktorá viackrát do roka daruje oblečenie, hračky, knihy, spoločenské hry, CD a DVD s rozprávkami a školské potreby rodinám, ktoré nemajú dostatok prostriedkov na to, aby si tieto veci mohli zaobstarať: „V dnešnej dobe na Slovensku aj pre viaceré krízy spadá čoraz viac ľudí k hranici chudoby, potrebujú pomocnú ruku, nielen čo sa týka využitia sociálnych služieb, ale aj materiálnu pomoc,“ povedala prof. M. Mojtová, ktorá tentokrát venovala aj nábytok do detskej izby.
FSVaZ hracka 01w
Dobrodinci, medzi ktorými bola verejnosť, študenti odboru sociálna práca a zamestnanci Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre, priniesli zachovalé hračky, oblečenie, obuv, knižky a školské potreby pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili. Získané dary sme odovzdali neziskovej organizácii Centrum Slniečko, ktorej riaditeľkou je Mgr. Mariana Kováčová, PhD., a odtiaľ boli distribuované rodinám, ktoré ich s vďakou a radosťou prijali.

Text: doc. PhDr. Elena Gažiková, PhD., FSVaZ – Katedra sociálnej práce a sociálnych vied
Foto: prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., FSVaZ – Katedra sociálnej práce a sociálnych vied

Uverejnené: 19. júna 2023