Krst publikácie: Zmenou školy k zmene klímy

Tento projekt bol realizovaný vďaka podpore z Nórskych grantov a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu SK-Klíma (MŽP SR). Do realizácie projektu boli zapojení žiaci a učitelia Gymnázia, Ul. 17. novembra 1180, Topoľčany, Katedra ekológie a environmentalistiky FPAaI UKF Nitra, Råholt ungdomsskole v Nórsku, Gymnázium, Mládežnícka 22, Šahy a OZ VAU Nitra.
FPVaI E krst 0w
Cieľom projektu bolo kombináciou mäkkých a tvrdých opatrení prispieť k zvýšeniu klimatickej gramotnosti jednotlivca prostredníctvom popularizácie najnovších vedeckých poznatkov, inovatívnych prístupov a osvedčených postupov o zmierňovaní a prispôsobovaní sa zmene klímy s ohľadom na praktické využitie v každodennom živote. Jedným z výsledkov projektu bolo vydanie publikácie Zmenou školy k zmene klímy (praktické námety na projektové vyučovanie k environmentálnej výchove na stredných školách) od autorov: Imrich Jakab, Zuzana Pucherová, Lucia Szabová, Soňa Krajčíková, Martina Mazáňová.
FPVaI E krst 02w
Publikácia je voľne stiahnuteľná. V deň konania záverečnej konferencie bola publikácia pokrstená a uvedená do praxe. Jej krstným otcom sa stal predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Branislav Becík, PhD. Súčasťou konferencie bola aj prehliadka exteriéru a interiéru školy a realizácia vybraných aktivít z publikácie vo forme otvorených vyučovacích hodín.

Text a foto: Mgr. Zuzana Pucherová, PhD., Mgr. Imrich Jakab, PhD., FPVaI – Katedra ekológie a environmentalistiky

Uverejnené: 26. júna 2023