Matičná esej

Popri klasických stretnutiach s básnikmi a prozaikmi nechýbali prezentácie najnovších knižných titulov a slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Matičná esej 2022, či pripomenutie jubileí viacerých slovenských spisovateľov. Celoslovenská súťaž Matičná esej sa organizovala k Roku odkazu štúrovcov, pričom súťažiaci mali možnosť písať esej na vopred stanovené témy. Uvedenej súťaže sa zúčastnili aj študenti z našej univerzity a je potešujúce, že obsadili popredné miesta.
FF esej 01w
Prvé miesto získala študentka Timea Bačová, v súčasnosti absolventka bakalárskeho štúdia v odbore učiteľstvo matematiky a slovenského jazyka a literatúry z UKF v Nitre.
Druhé miesto sa podarilo získať študentke Bianke Sulyanovej, absolventke bakalárskeho štúdia v odbore učiteľstvo biológie a slovenského jazyka a literatúry z UKF v Nitre.
Tretie delené miesto bolo udelené študentovi Dominikovi Čamajovi z Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy z UKF v Nitre.
FF esej 02w
Študentov na súťaž pripravila vyučujúca PaedDr. Renáta Hlavatá, PhD., – predsedníčka Jazykového odboru Matice slovenskej v spolupráci so Slovenským literárnym ústavom Matice slovenskej.

Text a foto: PaedDr. Renáta Hlavatá, PhD., FF – Katedra slovanských filológií

Uverejnené: 28. júna 2023