Slovenská akreditačná agentúra na UKF

Dvadsťpäť člennú pracovnú skupinu viedla prof. Ing. Mária Mareková, CSc., a posudzovala na mieste súlad Vnútorného systému kvality UKF so štandardami SAAVŠ v dňoch 22. – 28. júna 2023. Pracovná skupina hodnotila okrem vnútorného systému aj súlad študijných programov a habilitačných a inauguračných konaní so štandardami SAAVŠ. Hodnotitelia sa počas týchto piatich dní na našej alma mater stretli s vedením univerzity a vedeniami fakúlt, viedli rozhovory so 195 pedagógmi a zamestnancami a 143 študentmi. Členovia pracovnej skupiny položili množstvo otázok ku kvalite študentov a absolventov našim externým zainteresovaným stranám a zamestnávateľom a ďalším reprezentantom sektorov, pre ktoré pripravuje UKF absolventov.
Ku kvalite sa na UKF vyjadrilo 45 zástupcov rôznych subjektov z praxe. Členovia pracovnej skupiny si so záujmom prezreli okrem priestorov fakúlt aj priestory študentských domovov, Univerzitnej knižnice UKF, Študentského centra UKF a tiež priestory výcvikových pracovísk univerzitnej nemocnice a stanice rýchlej lekárskej pomoci. Oboznámili sa s informačnými systémami UKF a systémom zabezpečovania pedagogických a odborných praxí a komunikácie s externými stranami.
V závere návštevy pracovná skupina zhrnula kľúčové zistenia, ocenila výborné pracovné podmienky, ktoré jej univerzita na zhodnotenie vnútorného systému kvality vytvorila a prezentovala odporúčania, ktoré môže univerzita pri ďalšom zlepšovaní sa ešte implementovať.
Vyjadrujeme poďakovanie všetkým zamestnancov, študentom a zamestnávateľom, ktorí sa s hodnotiteľmi UKF stretli a prezentovali dôsledne všetky súvislosti systému vzdelávania UKF, všetkým, ktorí prispeli akýmkoľvek spôsobom k procesu zosúladenia vnútorného systému kvality UKF so štandardami a k vytvoreniu pozitívnej pracovnej atmosféry počas návštevy pracovnej skupiny na univerzite.
Ďakujeme pani predsedníčke, všetkým členom pracovnej skupiny a pracovníkom agentúry za ich prácu, korektný prístup a všetky inšpirácie pre ďalšie zlepšovanie nášho vnútorného systému kvality.
Záverečnú hodnotiacu správu pripraví agentúra v jesenných mesiacoch tohto roka.

Text: prof. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD., R – prorektorka pre vzdelávanie

Uverejnené: 4. júla 2023