Absolventka UKF zdoláva históriu slovenského šprintu

V Banskej Bystrici sa uskutočnil atletický míting P-T-S, kde sa stala mladá slovenská bežkyňa a naša absolventka Viktória Forster protagonistkou nezabudnuteľného okamihu, keď na mítingu dosiahla čas 11,26 s, a tak sa tešila z nového slovenského rekordu v behu na 100 metrov.
R VF 02
Hoci sa víťazkou tejto disciplíny stala Jamajčanka Shashalee Forbesová, ktorá dosiahla impozantný výkon 11,10 s, očiam publika a fanúšikov športu neunikol výkon Viktórii Forsterovej.
Doteraz si 55-ročný rekord udržiavala Eva Glesková od mexickej olympiády v roku 1968. Forsterová však svojím výkonom nielen prekročila túto historickú hranicu, ale aj ukázala svetu, aká odhodlaná a talentovaná je. Jej neoblomný zápal pre šport a neúnavná snaha o zdokonaľovanie sa prispeli k tomuto pozoruhodnému úspechu.
R VF 04
Napriek tomu, že sa Viktória Forster tento rok zameriavala viac na beh na 100 metrov s prekážkami, predviedla svoj výnimočný talent aj v tejto discipline na P-T-S, kde sa jej podarilo vyrovnať svoj vlastný národný rekord časom 12,82 s. Američanka Amber Hughesová triumfovala s časom 12,68 s.
Aj keď sa jej ambície na medailu v prekážkovej stovke na ME do 23 rokov v Espoo nevydarili, jej výkon v Banskej Bystrici potvrdil, že dokáže prekonať neúspechy a ísť ďalej.
R VF 01
„Trochu som sa dnešného dňa podvedome aj bála, no dnes som si potvrdila, že na to mám. Po stovke som bola plná eufórie. Pred prekážkami som mala v hlave rôzne myšlienky, ale zvládla som to a je z toho osobný rekord. Nesmierne sa z toho teším. Bežať pred slovenskými divákmi dva národné rekordy je neuveriteľné. Robím to pre všetkých, čo ma sledujú a za podporu sa chcem veľmi poďakovať,“ prezradila pre portál sme.sk šťastná bežkyňa.

Text: Mgr. Katarína Markovová, R – Kancelária rektora
Foto: sportnet