UKF eviduje 2 373 žiadostí o ubytovanie

Hoci naša univerzita nový akademický rok oficiálne otvorí 25. septembra, študentské domovy UKF už ožili príchodom študentov. K dispozícii sú im tri internáty – Zobor, Nitra a Brezový háj, ubytovanie poskytujú aj zmluvné zariadenia UKF.
Ako informoval riaditeľ Študentských domovov (ŠD) UKF v Nitre Mgr. Peter Hrobár, celková kapacita spomínaných študentských domovov je aktuálne 1 622 miest. Internát Zobor ponúka ubytovanie pre 793 študentov, ŠD Nitra môže ubytovať 434 poslucháčov a ŠD Brezový háj poskytne ubytovanie 395 študentom.
Okrem internátov našej univerzity môžu študenti využiť aj ubytovanie v zmluvných zariadeniach UKF – Študentský domov SPU na Akademickej ulici má k dispozícii 200 miest, Farská ubytovňa Reformovanej kresťanskej cirkvi v Nitre na Fraňa Mojtu 10 môže ubytovať 90 študentov a IZPI – Hotel Agroinštitút na Akademickej 4 má k dispozícii 38 lôžok.
h blok
„Najväčšou zmenou v tomto akademickom roku, ktorá ovplyvnila počet lôžok pre študentov, je kompletná rekonštrukcia bloku H ŠD Zobor. Z toho dôvodu sa znížila ubytovacia kapacita o 318 miest. Tento fakt čiastočne kompenzuje spomínaná spolupráca s SPU Nitra a zrušenie všetkých hosťovských lôžok v internátoch UKF,“ skonštatoval Mgr. Peter Hrobár.
Záujem študentov o ubytovanie v študentských domovoch UKF každoročne prevyšuje možnosti.
R Internaty perex zobor
V tomto akademickom roku 2023/2024 naša univerzita zaregistrovala celkovo 2 373 žiadostí o ubytovanie.
„Vyhoveli sme 600 žiadostiam prvákov a pre nedostatok ubytovacích kapacít zamietli 262 žiadostí novoprijatých študentov. V prípade starších študentov (nie novoprijatých) sme zaevidovali 1 511 žiadostí o ubytovanie, a z toho 1 260 žiadostiam sme vyhoveli a 251 zamietli. Ceny za ubytovanie na internátoch UKF v Nitre sa oproti minulému akademickému roku nezmenili.“
Podľa slov Mgr. Hrobára má aktuálne naša univerzita všetky ubytovacie kapacity naplnené. V prípade, že študentovi nebolo pridelené ubytovanie, môže si podať Žiadosť o dodatočné ubytovanie na akademický rok 2023/2024. Elektronickú žiadosť nájde TU.
R Internaty perex nitra
K 18. septembru 2023 si podalo žiadosť o dodatočné ubytovanie 350 študentov.
„V prípade, že sa študent nahlási, ale nakoniec na ubytovanie v ŠD UKF nenastúpi, tak potom Študentské domovy UKF oslovujú záujemcov o ubytovanie podľa poradia, v akom si podali žiadosť o dodatočné ubytovanie,“ dodal riaditeľ ŠD UKF Mgr. Peter Hrobár.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Ing. Ľudmila Lampertová, R – Technické oddelenie, Lubo Balko, R – Oddelenie médií

Uverejnené: 20. septembra 2023