Spolupráca medzi FF a španielskym Gestamp

Ekonomický riaditeľ Ing. Boris Demo a dekan filozofickej fakulty prof. PhDr. Martin Hetényi, PhD. podpísali zmluvu o vedeckej spolupráci vo forme medzinárodného vedeckovýskumného projektu s názvom Súčasné trendy vyučovania španielskeho jazyka a literatúry v kontexte rozvíjania kultúrneho povedomia hispánskej kultúry na Slovensku (Tendencias actuales en la enseñanza de la lengua y literatura españolas en el contexto del desarrollo de la conciencia cultural de la cultura hispánica en Eslovaquia).
R FF spolu01w
Vedeckú spoluprácu budú realizovať pracovníci Katedry romanistiky a germanistiky FF UKF v Nitre. Finančné prostriedky firmy Gestamp vyčlenené na túto spoluprácu sú určené na podporu publikačnej činnosti katedry, na organizovanie vedeckých a edukačných podujatí (napr. odborné prednášky a semináre, Dni hispánskej kultúry a iné) súvisiacich s výskumom jazyka, kultúry a dejín Španielskeho kráľovstva a na propagáciu španielskeho jazyka a kultúry.
R FF spolu02w
V budúcnosti vidíme potenciál rozšírenia projektu a spolupráce s uvedenou firmou aj pre študentov katedry, ktorí by mohli v rámci projektu Erasmus+ absolvovať stáže v domovskom sídle firmy Gestamp v mestách Bilbao a Madrid v Španielsku.
Radi by sme touto cestou poďakovali firme Gestamp Nitra s. r. o. ako aj J. E. veľvyslankyni Španielskeho kráľovstva, J. E. Lorei Arribalzaga Ceballos, za iniciatívu pri vytvorení tejto spolupráce a za podporu aktivít Katedry romanistiky a germanistiky FF UKF v Nitre.

Text: doc. PhDr. Martina Pavlíková, PhD., R – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: prof. PaedDr. ThDr. Roman Králik, Th. D., FF – Katedra romanistiky a germanistiky

Uverejnené: 26. septembra 2023