Agrofilm 2023: dva premietacie dni na UKF

Festival na pôdu školy prinesie prednášky našich odborníkov na zaujímavé témy a premietanie 13 filmov.
Medzinárodný filmový festival dokumentárnych filmov Agrofilm 2023 sa uskutoční v dňoch 2. – 7. októbra 2023. Už 39. ročník divákom ponúkne desiatky pozoruhodných dokumentov autorov z celého sveta, týkajúcich sa tém poľnohospodárstva, vidieka, trvalo udržateľného využívania zdrojov, potravinárstva, vedy i výskumu.
Hlavným organizátorom Agrofilmu 2023 je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach. Fakulta prírodných vied a informatiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre je partnerom festivalu aj tento rok, garantmi festivalu na UKF sú prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD., a prodekan pre vedu a výskum prof. RNDr. Radoslav Omelka, PhD.
Agrofilm 2023 sa ako každý rok aj teraz prenesie na pôdu našej univerzity, kde sa tradične uskutočnia dva tematické premietacie dni s problematikou ekológie, geografie a biológie – 3. októbra o 9.00 h (miestnosť P2) a 4. októbra o 9.00 h (miestnosť C305).
Prvý premietací deň bude venovaný ekológii a geografii, pričom úvodnú prednášku na tému Bhután, hrubé domáce šťastie v tradične využívanej krajine prednesie RNDr. Peter Petluš, PhD. Nasledovať bude 7 krátkych dokumentárnych filmov z produkcie slovenských a českých tvorcov.
Druhý premietací deň bude orientovaný na biológiu, svojou prednáškou na tému Ako zmenil covid-19 stravovacie návyky detí a mládeže? ho otvorí doc. RNDr. Tünde Juríková, PhD. Po prednáške bude premietnutých 6 krátkych filmov z dielne autorov zo Slovenska a Česka.

Text: Ing. Jana Černáková. R – Oddelenie médií
Foto: www.agrofilm.sk