Na Októberfeste 2023 asi dvetisíc návštevníkov

Už 19. ročník tradičného podujatia Univerzitný Októberfest sa konal 3. októbra 2023. Priestory nitrianskeho amfiteátra pod Zoborom zaplnilo zhruba 2-tisíc návštevníkov – vysokoškolákov, ale aj študentov stredných škôl z Nitrianskeho kraja. O dobrú náladu sa postarali kapely Meowlau x Val, Medial Banana a interpreti Similivinlife a Porsche Boy.
R OF 01
Účastníkov z pódia privítali zástupcovia univerzity, VÚC aj mesta Nitra, ktorí im popriali pekný večer a dobrú zábavu. Rektor univerzity Libor Vozár poďakoval Študentskému parlamentu UKF a partnerom za podporu pri príprave podujatia.
R OF 02
Prítomným sa prihovorila aj predsednícka Študentského parlamentu (ŠP) UKF Mgr. Lucia Spodniaková. „Poďakovala som našej univerzite, mestu a kraju za podporu a pomoc, pretože bez týchto partnerov by sa Univerzitný Októberfest nemohol konať,“ hovorí Lucia, ktorá v mene ŠP všetkým popriala skvelý večer plný zážitkov a spomienok.
Dodala, že od študentov po podujatí počuli iba pozitívne ohlasy: „Celým večerom sa niesla pozitívna energia a dobrá nálada, bolo citeľné, že si to účastníci užívajú. Pri niektorých „songoch” spieval celý amfiteáter.“

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Lubo Balko