Valné zhromaždenie ŠRVŠ

Našu univerzitu na Valnom zhromaždení zastupovali Mgr. Lucia Spodniaková (Fakulta prírodných vied a informatiky), Bc. Marek Vojtko (Pedagogická fakulta), Bc. Radoslav Kosťun (Pedagogická fakulta), Bc. Jakub Bodorík (Filozofická fakulta).
Valné zhromaždenie sa konalo 6. – 8. októbra 2023 a delegátky a delegáti ŠRVŠ sa na ňom venovali viacerým oblastiam:
  • zabezpečovanie kvality vysokoškolského vzdelávania,
  • umelá inteligencia vo vysokoškolskom vzdelávaní,
  • fungovanie Správnych rád a zmysluplné zapájanie študentstva,
  • White Paper na lákanie a udržanie talentov.
SP SRVS10 3w
Pozvanie na Valné zhromaždenie prijal aj prezident Slovenskej rektorskej konferencie doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD., a podpredseda Rady vysokých škôl Ing. Lukáš Šoltés, PhD. Rokovanie Valného zhromaždenia nadväzovalo na Seminár o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania, na ktorom sme medzi nami privítali aj predsedu výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre VŠ prof. Ing. Roberta Redhammera, PhD.
Uznesenia boli schválené Valným zhromaždením ako najvyšším orgánom ŠRVŠ dňa 7. 10. 2023 na zasadnutí v Novej Dubnici a sú zverejnené na webovom sídle ŠRVŠ.

Text: Mgr. Lucia Spodiaková, ŠRVŠ -– podpredsedníčka pre sociálne záležitosti
Foto: Júlia Kubalcová, ŠRVŠ – podpredsedníčka pre vzťahy s verejnosťou