FPVaI oslávila okrúhle jubileum

Na Fakulte prírodných vied a informatiky (FPVaI) sa 5. októbra 2023 uskutočnilo slávnostné zasadnutie akademickej obce pri príležitosti osláv 30. výročia konštituovania fakulty.
FPVaI 30 1
Dekan fakulty prof. RNDr. František Petrovič, PhD., zhodnotil uplynulých 30 rokov činnosti fakulty. Rektor univerzity prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., nám venoval svoj príhovor, počas ktorého poďakoval minulým i súčasným zamestnancom za cennú prácu a zaželal fakulte ďalšie úspešné roky pôsobenia.
FPVaI 30 2
Slávnostný akt vyvrcholil udelením bronzovej medaily významným pracovníkom fakulty: prof. RNDr. Klaudii Jomovej, PhD., prof. RNDr. Anne Tirpákovej, CSc., prof. RNDr. Márii Vondrákovej, CSc., prof. RNDr. Jurajovi Hreškovi, PhD., prof. h. c. Dr. h. c. prof. Dr. MVDr. Jozefovi Laurinčíkovi, DrSc., prof. RNDr. Alexandrovi Sirotkinovi, DrSc., a Viere Radošovskej za ich výnimočný prínos k rozvoju fakulty.
FPVaI 30 3
Oslavy spestril kultúrny program, ktorí pripravili študenti a zamestnanci Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. Na záver dekan fakulty vyjadril poďakovanie zamestnancom fakulty za ich zodpovednú prácu a poprial im veľa pracovných úspechov do budúcnosti.

Text: PaedDr. Katarína Zverková, FPVaI – Dekanát
Foto: Mgr. Miroslav Kadlečík, PhD., FPVaI – Dekanát