Pokračujúca kooperácia s veľvyslankyňou Talianska

Predstavitelia Katedry romanistiky a germanistiky na FF UKF spolu s veľvyslankyňou Talianska, J. E. Catherine Flumiani uskutočnili dňa 5. októbra 2023 návštevu Gymnázia Augusta Horislava Škultétyho vo Veľkom Krtíši. Návštevy sa zúčastnila vedúca katedry, prof. Stranovská, spolu s ďalšími zástupcami katedry – doc. PhDr. Natáliou Rusnákovou, PhD., prof. PaedDr. Romanom Králikom a Mgr. Ervínom Weissom, PhD.
Na gymnáziu ich privítal riaditeľ školy Mgr. Jaroslav Horváth a zástupcovia školského parlamentu. Hlavnou témou diskusie s riaditeľom gymnázia bola možnosť rozšírenia výučby cudzích jazykov na škole, ktorá okrem ponuky prvého a druhého cudzieho jazyka pripravuje žiakov aj prostredníctvom jazykovej školy prislúchajúcej ku gymnáziu.
FF TV gym 01w
Zástupcovia katedry prezentovali žiakom gymnázia študijné programy katedry, motivovali ich ku štúdiu románskych jazykov ako aj nemeckého jazyka. Osobitne vyzdvihli význam štúdia talianskeho jazyka z hľadiska ich regiónu, ako aj možnosti študijných pobytov a stáží v rámci programu Erasmus+, ktoré významne prispievajú k zlepšeniu cudzojazyčných kompetencií študentov. Pani veľvyslankyňa hovorila so žiakmi o význame štúdia talianskeho jazyka a jeho využitia v talianskych spoločnostiach v ich rodnom meste ako aj jeho prepojenie na taliansku kultúru. V závere stretnutia mali študenti možnosť zapojiť sa do diskusie a získať odpovede na svoje otázky od všetkých zúčastnených.
FF TV gym 02w
Radi by sme touto cestou poďakovali J. E. Catherine Flumiani, veľvyslankyni Talianska na Slovensku za podporu aktivít Katedry romanistiky a germanistiky FF UKF v Nitre pri propagácii talianskeho jazyka. Pani veľvyslankyňa spolu s reprezentantmi našej katedry navštívila už desiatu strednú školu v sídlach, akými sú Nitra, Šaľa, Galanta, Vráble, Levice, Veľký Krtíš.
Katedra romanistiky a germanistiky pripravuje s J. E. Catherine Flumiani aj ďalšie aktivity na propagáciu FF UKF v Nitre a talianskeho jazyka a kultúry.

Text: prof. PaedDr. Eva Stranovská, PhD., FF – Katedra romanistiky a germanistiky
Foto: archív Katedry romanistiky a germanistiky

Uverejnené: 3. novembra 2023