Veľvyslankyňa Nemecka navštívila UKF

Dňa 14. novembra prijal rektor UKF, prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Spolkovej republiky Nemecko, J. E. Barbaru Wolf. Pani veľvyslankyňa navštívila UKF v rámci pracovnej návštevy v Nitre.
Na pracovnom stretnutí bola prítomná prorektorka pre medzinárodné vzťahy, doc. PhDr. Martina Pavlíková, PhD., a lektor nemeckého jazyka, pán Yannick Baumann, M.A., ktorý pôsobí na Katedre romanistiky a germanistiky.
R NV 02w
Počas pracovného stretnutia bola pani veľvyslankyňa oboznámená s aktuálnou výsledkovou činnosťou medzinárodnej spolupráce UKF v Nitre s univerzitami a ďalšími vedeckými inštitúciami v Spolkovej republike Nemecko v oblasti vedy, výskumu, vzdelávania a programu Erasmus+. Podklady podrobne spracovalo Oddelenie pre medzinárodné vzťahy.
R NV 01w
Pani veľvyslankyňa sa informovala o počte zahraničných študentov, ktorí študujú na UKF v rámci dennej formy štúdia. Zaujímala sa aj o incoming študentov v rámci programu Erasmus+. Predmetom rokovania bol aj aktuálny stav germanistiky na slovenských unvierzitách. V neposlednom rade boli načrtnuté možnosti ďalšej spolupráce medzi veľvyslanectvom SRN a UKF v Nitre.
Po pracovnom stretnutí s rektorom UKF, pani veľvyslankyňa pracovne navštívila Filozofickú fakultu.

Text: doc. PhDr. Martina Pavlíková, PhD., R – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: Mgr. Jana Černáková, R – Oddelenie médií

Uverejnené: 20. novembra 2023