Študenti zaplnili Agrokomplex

Ples sa konal dňa 23. novembra 2023 v Nitre a hlavnými organizátormi tohto grandiózneho podujatia boli Študentský parlament Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a samotná univerzita v spolupráci so Študentským centrom UKF.
Podujatie bolo výnimočné nielen preto, že slúžilo ako oficiálna uvítacia udalosť pre nových študentov, ale aj pre jeho nabitý program a vysoký štandard, ktorým sa ples stal jedným z najvýraznejších spoločenských udalostí v univerzitnom kalendári.
SP ples23 01w
Fakulty univerzity vrátane Fakulty prírodných vied a informatiky, Pedagogickej fakulty, Filozofickej fakulty, Fakulty stredoeurópskych štúdií a Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva, sa stali hrdými partnermi plesu, čím prispeli k bohatej pestrosti programu a rozmanitosti účastníkov.
SP ples23 02w
Univerzitný imatrikulačný ples UKF sa mohol pochváliť podporou zo strany osobností z radov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Medzi významných návštevníkov a podporovateľov podujatia patrili rektor Libor Vozár, prorektorka Janka Duchovičová, prorektorka Martina Pavlíková či člen správnej rady Miroslav Tvrdoň. Ich prítomnosť na plese zdôraznilo vážnosť a dôležitosť tohto podujatia a zároveň poskytla študentom a účastníkom možnosť stretnúť sa s vedúcimi osobnosťami univerzitného prostredia.
 SP ples23 05w
Za Fakultu prírodných vied a informatiky prišli ples podporiť dekan fakulty prof. František Petrovič, prodekan doc. Martin Drlík a tajomníčka fakulty Ing. Martina Gregušová. Ich účasť svedčila o podpore a aktívnom zapojení fakulty do spoločenského života univerzity.
Zástupcovia Filozofickej fakulty boli reprezentovaní dekanom prof. Martinom Hetényim, prodekanou Dašou Nováčikovou a prodekanom Patrikom Petrášom. Ich prítomnosť prispela k rozmanitosti a zastúpeniu rôznych akademických odvetví na plese.
SP ples23 07w
Za Fakultu stredoeurópskych štúdií prišli dekanka Žofia Barczióvá a pani prodekanka Viktória Gergélyiová, ktoré symbolizovali aktívny prínos tejto fakulty k univerzitnému spoločenstvu.
Zástupcovia vedenia Pedagogickej fakulty a Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva sa na plese nemohli zúčastniť z dôvodu pracovnej vyťaženosti.
SP ples23 03w
Celková účasť predstaviteľov univerzity a fakúlt na Univerzitnom imatrikulačnom plese UKF 2023 potvrdila silnú jednotu a spoluprácu v rámci univerzitného prostredia, zároveň posilňujúc pocit hrdosti a identity študentov a zamestnancov.
Hlavným hudobným lákadlom večera bolo vystúpenie fenomenálnej slovenskej rockovej skupiny Horkýže Slíže, ktorá svojou energiou a nezameniteľným štýlom rozvírila tenčiaci dav. Okrem toho ples obohatili aj DJ Roman, DJ M2 a DJ Spirit a skupina Follow, ktorí neustále udržiavali vysokú úroveň zábavy a tanečného rytmu.

SP ples23 04w
Celkový počet účastníkov plesu sa vyšplhal na približne 1 000, čo svedčí o jeho obľúbenosti medzi študentmi a univerzity. Atmosféra bola nabitá radosťou a pozitívnou energiou, čo vytvorilo nezabudnuteľné spomienky pre všetkých prítomných.
Univerzitný imatrikulačný ples UKF 2023 tak definitívne potvrdil svoje miesto medzi najvýznamnejšími kultúrnymi a spoločenskými podujatiami na univerzitnej pôde. Organizátori, partneri a účastníci môžu s hrdosťou povedať, že ich snaha a angažovanosť vytvorila jedinečný zážitok, ktorý bude dlho rezonovať v mysliach všetkých, ktorí sa zúčastnili.

Text a foto: Študentský parlament UKF
Videoreportáž: TV Nitrička