UKF na veľtrhu Gaudeamus v Košiciach

I. ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus región Košice 2023, prebehol v dňoch 27. a 28. novembra 2023 v Kulturparku v Košiciach. Na veľtrhu sa podľa jeho organizátora – spoločnosti MP-Soft, a. s. – predstavilo 132 zastúpených univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Študenti si mohli vybrať z viac ako 5 500 študijných programov.
Okrem tuzemských univerzít na veľtrhu boli zastúpené aj vzdelávacie inštitúcie z 13 ďalších krajín. Záujemcovia si mohli vyberať z ponuky štúdia v Slovenskej republike, Českej republike, Dánsku, Veľkej Británii, Holandsku, Spojených arabských emirátoch, Írsku, Nemecku, Fínsku, Belgicku, Litve, Španielsku, Malte a Japonsku.

Medzi univerzitami, samozrejme, nechýbala ani Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre. Vo svojom stánku jej zástupcovia početných záujemcov informovali o podmienkach a konkrétnej ponuke štúdia na UKF v Nitre, o možnostiach vycestovania v rámci programu Erasmus+, o možnostiach ubytovania i študentského vyžitia. Podrobnosti o univerzite a štúdiu na nej sa uchádzači dozvedeli aj z ponúkaných propagačno-informačných materiálov.
R Gaude KE 03w      R Gaude KE 04w
O veľtrh prejavili študenti napriek kalamitnému počasiu veľký záujem. Podľa organizátora – spoločnosti MP-Soft, a. s. – si počas dvojdňového podujatia mohli vypočuť spolu 31 prednášok o štúdiu. Celková návštevnosť Gaudeamus región Košice 2023 bola 1 814 študentov a 47 pedagógov, 57 % návštevníkov boli študenti gymnázií a 38 % študenti stredných odborných škôl.

Text a foto: R – Kancelária rektora

Uverejnené: 4. decembra 2023