Teaching mobilita na Madagaskare

V dňoch 27. septembra – 5. októbra 2023 doc. Mária Hricková, PhD., a Mgr. Ivana Horváthová, PhD., z Katedry anglistiky a amerikanstiky FF UKF zavítali na University of Antananarivo na Madagaskare.
Cieľom tejto teaching mobility bola podpora spolupráce v oblasti literárnej vedy, ktorú reprezentovali vybrané básne anglofónnej literatúry a metodiky vyučovania anglického jazyka, ktorá bola zameraná na využitie obrázkových kníh počas vyučovacieho procesu.
FF Madagaskar 01w
Študenti z University of Antananarivo tak mali možnosť rozvíjať si svoje mäkké a kolaboratívne zručnosti prostredníctvom vybraných básní a obrázkových kníh, a tak mohli preniknúť do procesu vnímania ich spolužiakov, čo úzko súvisí s budovaním interpersonálnych vzťahov. Tieto „analytické a interpretačné momenty“ boli sprevádzané úsmevnými chvíľami a veľmi príjemnou atmosférou, ktorú vytvorili samotní študenti. Pracovná cesta bola sprevádzaná aj mnohými zaujímavými interkultúrnymi skúsenosťami spojenými so zvykmi a tradíciami miestnych obyvateľov.
FF Madagaskar 02w
Touto cestou sa chceme poďakovať kolegyni z University of Antananarivo, Madagascar Ms. Gladys Zanafy Abdoul za koordináciu všetkých aktivít na univerzite a za jej ústretový a optimistický prístup. Kolegyňa z univerzity zároveň vyjadrila súhlas v prehĺbení spolupráce nielen v oblasti metodiky a literatúry, ale i lingvistiky a rovnako súhlasila s mobilitou na FF UKF, ktorá by sa mala uskutočniť budúci rok.
Mobilita bola súčasťou ERASMUS+ TEACHING MOBILITY (project KA171 – Mobility of Individuals between Programme and Partner Countries).

Text: Mgr. Ivana Horváthová, PhD., FF – Katedra anglistiky a amerikanistiky
Foto: doc. Mária Hricková, PhD., Mgr. Ivana Horváthová, PhD., FF – Katedra anglistiky a amerikanistiky, študenti z University of Antananarivo

Uverejnené: 20. decembra 2023