Požehnanie korpusu ukrižovaného Krista v UPC v Nitre

Kaplnku Univerzitného pastoračného centra (UPC) v Nitre zdobí od utorka 28. apríla 2015 kríž s novým korpusom Ježiša Krista. Je z lipového dreva a pochádza z dielne tirolského rezbára. Nový artefakt duchovnej, ale i umeleckej hodnoty požehnal nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Univerzitné pastoračné centrum označil počas bohoslužby za srdce dvoch nitrianskych univerzít (UKF a SPU), kde „študenti radi prichádzajú nielen na bohoslužby, ale tu majú aj duchovnú formáciu, majú tu rozličné aktivity“. Mons. Viliam Judák prítomným študentom pripomenul, že „je tu miesto (kaplnka), kde ich niekto čaká, kde ich niekto miluje a ten Kristus na kríži, ktorý dnes bol požehnaný, im bude vždy túto lásku, ktorá vychádza z Boha, pripomínať. Aj tým generáciám, ktoré prídu po nich“.
Vysokoškolskí študenti navštevujú kaplnku Univerzitného pastoračného centra už od jej vzniku. Toto posvätné miesto, ktorá je postavené v modernom (industriálnom) štýle, má tak až odteraz symbol všetkých kresťanov – kríž - v úplnej podobe. Kríž je v kaplnke UPC od začiatku jej existencie. Je vytesaný do skaly. Podľa slov rektora UPC Ľubomíra Hlada, mnohí, ktorí v kaplnke zotrvávali v modlitbách cítili, že ten kríž ešte niečo potrebuje. „Že potrebuje tú Osobu, ktorá na ňom umiera“. Reálne kontúry dal tejto potrebe P. Paul Sigel, , generálny predstavený OJSS.
Na slávnosti požehnania bol prítomný aj rektor UKF v Nitre prof. Ľubomír Zelenický i jeho predchodca prof. Libor Vozár.