Návšteva z Írska

Dňa 5. marca 2024 navštívili Katedru ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre sestry manažérky zo spoločnosti CARECHOICE, ktorá je jednou z najväčších opatrovateľských spoločností v Írsku.
Vlastní 15 domov pre seniorov v rôznych častiach Írska. Seminár, ktorý sme zorganizovali v súvislosti s touto návštevou, bol zameraný na informovanie o starostlivosti, ktorá je poskytovaná v Domoch pre seniorov a možnostiach absolvovania študentskej a absolventskej stáže v nich. Zúčastnili sa ho študenti ošetrovateľstva a sociálnej práce.
FSVaZ navsteva Irsko 01w
Mgr. Gáborová, riaditeľka jedného z Domov pre seniorov, informovala študentov o výhodách, ktoré plynú zo stáží v týchto zariadeniach, predovšetkým práca v dynamickom prostredí, aplikácia nových alebo aj iných ošetrovateľských postupov, zdokonalenie sa v holistickom prístupe v starostlivosti o seniorov, možnosť porovnania poskytovanej ošetrovateľskej a sociálnej starostlivosti, zdokonalenie sa v anglickom jazyku a spoznanie novej kultúry, krajiny, nadviazanie nových kontaktov či priateľstiev.
FSVaZ navsteva Irsko 02w
Záujem študentov bol veľký, čo sa prejavilo hlavne po seminári, keď študenti individuálne vyjadrili túžbu získať nové skúsenosti v inej krajine – profesionálne aj osobné.

Text: PhDr. Ľubica Poledníková, PhD., PhDr. Erika Krištofová, PhD., FSVaZ – Katedra ošetrovateľstva
Foto: Mariana Mikulová

Uverejnené: 14. marca 2024